שיחות בלונד

הבמאית אורנה בן דור משוכנעת שכל מי שמשמיץ את "מעושרות" יודה בסופו של דבר בטעותו

גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ

בשבועות שחלפו מאז החל שידורה של "מעושרות" נהפכה היוצרת והבמאית, אורנה בן דור, יעד להתקפות. היו מי שהגדירו את הסדרה "כל מה שרע בעולם, שוביניזם וגזענות". בן דור הגיבה ב"לא זניתי". ראיון שנערך עמה בערוץ 8 נהפך להתנצחות בלתי נעימה, ובמדורי הרכילות ציינו את הקשרים בין שנהב ובן דור, ואת העובדה שסצינה שצולמה כביכול במטבח ביתה של שנהב, צולמה למעשה בלוקיישן אחר.

"זכותם של אנשים לכתוב מה שהם רוצים, אבל היו מעט סיטואציות שביימנו. אני יכולה להגיד שלקחנו אותן ליערות הכרמל, ושאת הסצינה במטבח צילמנו במקום אחר כי לא היה נוח לצלם במטבח של ענבר. 90% אחוז מהסדרה דוקומנטרי", אומרת בן דור.

בן דור. לא זניתיצילום: עופר וקנין

לפי מה ליהקת את הדמויות? שנהב היא כמעט אאוטסיידרית.

"לקחתי נשים שאהבתי. מעולם לא עשיתי דבר דומה, אז לא הפעלתי שיקולי תמהיל וכדומה. ראיינתי בין 50 ל-60 נשים שהתאימו לפרמטרים שרצינו - רהוטות, מצחיקות, עשירות שייצרו דרמה טלוויזיונית. יש שם שש נשים וכל אחת שונה, ובהן רציתי שתהיה אשה עובדת שעושה את כספה לבדה. ראיינתי נשים שדומות לענבר בטייפ קאסט, קרן נהרי למשל. רציתי מישהי שעושה המון כסף ושאני יכולה לעבוד אתה וענבר התאימה. אני באמת מכירה אותה מאז שהיא היתה ילדה צעירה ושמנמנה, ואביה ואני היינו בני זוג. היו לנו שיחות בלונד מצחיקות מאוד וליהקתי אותה לסדרה שלי ‘בלונד'. כשהפרויקט הזה עלה, הבנתי שהיא מתאימה, גם בהקשרים הכלכליים ובזה שהיא אוהבת את החיים הטובים וחיה אותם".

הופתעת מעוצמת הביקורות שקיבלתן?

"באיזה שהוא שלב, כשהתחלנו להעביר פרקים לערוץ וקיבלנו תגובות, הבנו שיש לנו קלף מנצח, אבל ידענו גם שאין שום סיכוי שהביקורת תאהב אותן בהתחלה. הן לא מתנצלות על החיים שלהן. הן נהנות מהחיים ובהתחלה נוח מאוד לרדת על זה. זאת מטרה קלה, מה פתאום שש נשים שחיות טוב ונראות טוב ונהנות מזה? אני מניחה שככל שהסדרה תתקדם וככל שאנחנו מעמיקים פנימה, דברים ישתנו. לא עצרנו בכיכר המדינה, יש כאן סיפורי חיים שיכולים לפרנס דוקומנטרי במובן הכי עמוק שלו. גם מי שציקצק בלשון וגלגל עיניים לשמיים יתנצל, אם יהיה לו אומץ. התמונה היא לא חד-ממדית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ