שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

100 עיתונאים צעדו נגד "סתימת פיות" במחאה על פיטורי קרן נויבך

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
גילי איזיקוביץ

מאה משתתפים באו להפגנת התמיכה בקרן נויבך, שהתקיימה אמש ביוזמת אגודת העיתונאים בתל אביב. אירוע התמיכה נולד בעקבות דיווחים על ביטול תוכנית הרדיו של נויבך "סדר יום", שנשקל כעת ברשות השידור. לפני כמה שבועות נודע כי נויבך הודחה מהגשת "מבט שני" בטלוויזיה, וכי עורכת תוכניתה ברדיו הוזמנה לשימוע לפני פיטורים.

הכינוס החל בבית אגודת העיתונאים, משם צעדו הנוכחים בשקט לעבר אולפני רשת ב' הסמוכים למקום. חלק מהנוכחים הצמידו פלסטר לפיהם במחאה נגד חוק לשון הרע. "ברשות השידור מנסים להכחיש את הרצון להזיז את קרן נויבך, שדיעותיה והתנסחותה לא מוצאים חן בעיני מאן דהוא", פתח יו"ר אגודת העיתונאים בתל אביב, יוסי בר מוחא, את דבריו. "אבל לא רק קרן נויבך בבעיה. רואים את זה בחוק ההשתקה ובהצעות חוק נוספות. אנחנו מוחים על מה שקרה בערוץ 10, אנחנו נאבקים במה שקורה בטלוויזיה החינוכית, שהממשלה רוצה לסגור, ובמה שקרה בגלי צה"ל".

"אפשר להתווכח על סוגיות שקשורות לחופש הביטוי ועלו לאחרונה", הסביר העיתונאי ירון טן-ברינק, "אבל אי אפשר להתווכח על כך ש'סדר יום' היא התוכנית הפופולרית ביותר ברדיו. הניסיון להלך אימים על העורכת והמגישה הוא מקרה ברור של רדיפה פוליטית".

"קרן היא עלה תאנה של השידור הציבורי במובן הזה שהיא עיתונאית עצמאית ודעתנית והיא מצילה את כבודו של השידור הציבורי", הוסיף גם הבמאי דורון צברי. "אנחנו עדים לסדרה של פעולות וחוקים שנועדו להשתיק ביקורת ולחסל התנגדות. זהו צעד בוטה של השתקה".

מרשות השידור נמסר: "ברשות השידור אין מדיניות של סתימת פיות או הפחדה של עיתונאים, ולא התקבלה שום החלטה להעביר את קרן נויבך מתכניתה ברשת ב'. לגבי התכנית 'מבט שני', מנהליה של קרן נויבך העלו טענות על תפקודה המקצועי בטלוויזיה, וביקשו להחליפה. ברשות השידור מביעים צער שעיתונאים רבים נופלים בפח של ספינים ושקרים שמפיצים גורמים אינטרסנטיים בתוך הרשות ומחוץ לה. מצער שאגודת העיתונאים בתל אביב לא מסיקה מסקנות מהפסדה בבג"ץ האחרון, ומנסה לייצר ספינים חדשים במקום לסייע לרשות השידור להיחלץ ממצבה הקשה".

המפגינים אתמול, מכסים את פיותיהם ומניפים שלטים ריקים למחאה צילום: מוטי מילרוד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ