המלצת צפייה: "וידויה של לארה רוקס"

סרט תיעודי מדכא עד עפר מלווה לאורך חמש שנים צעירה מקוויבק, שאובחנה כנשאית HIV בשנת 2004 לאחר שעבדה בתעשיית הפורנוגרפיה

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רותה קופפר

"וידויה של לארה רוקס" הוא סרט מדכא עד עפר, המלווה לאורך חמש שנים צעירה מקוויבק (קבק), שב-2004 אובחנה כנשאית HIV. בתחילת הסרט, שישודר הערב ביס דוקו, הבמאית מיה דונובן נוסעת יחד עם רוקס לביתה בקנדה ומשם ללוס אנג'לס, ששם השתלבה בתעשיית הפורנוגרפיה, ובתוך חודש נדבקה בנגיף.

סיפורה עורר לפני כמה שנים תהודה רבה בארצות הברית. הוא העלה שוב לתודעה את הסכנה הקיימת בתעשייה זו לאלה העובדים בה, ואת האדישות של קברניטיה לסכנות ההידבקות במחלות מין. אפילו העיתונאית הבכירה דיאן סוייר הקדישה כתבה לרוקס. אך, כפי שנאמר בסרט התיעודי, עד מהרה חלפו להן 15 דקות התהילה שלה והיא נותרה במצוקה.

הבמאית משחזרת עם רוקס את המסלול שהוביל אותה לסצינה עם שחקן פורנו שנדבק בנגיף בברזיל והעביר אותו אליה. רוקס הסכימה לסצינת סקס קיצונית עם שני גברים יחדיו כדי לרצות את הבמאי שבו היתה מאוהבת, אך מיד אחריה חשה ברע ונפלה למשכב לכמה ימים. היא חשבה שחלתה במחלת הנשיקה, אך לאחר שנבדקה מסרו לה כי נדבקה בנגיף האיידס.

בין האנשים שהיא פוגשת במסע השחזור הזה נמצאת ד"ר שרון מיטשל, שבישרה לה על דבר המחלה במרכז הרפואי לשחקני פורנו. בעברה היתה מיטשל שחקנית, מפיקה ובמאית בתעשיית הפורנו, וגם חשפנית.

היא פוגשת גם אדם המכונה "פאפא דוב", איש תוקפני ומאיים, שטוען שהמקרים של ההידבקות בתעשיית הפורנו ספורים ואינם משמעותיים ביחס לגודל התעשייה (דונובן אינה מביאה נתונים שנוגדים את טענתו). "אני לא הייתי שם קונדום גם אם החיים שלי היו תלויים בזה", הוא מדגים את סוג האמירות השגורות בתחום הזה. "אף אחד לא כיוון אקדח לראשך כדי שתעשי את זה", אומר האיש הדובי, וכשרוקס משיבה לו בקול חלוש: "אם הייתי מבקשת שישתמשו בקונדום לא היתה לי עבודה", הוא מאשים אותה בבחירה המקצועית שלה.

בשנים הבאות של המעקב אחר רוקס, מצבה מחמיר: היא מכורה לסמים קשים ומשלבת אותם עם התרופות המתמודדות עם מחלתה ועם תרופות פסיכיאטריות שמטפלות באבחון שלה כדו-קוטבית. בשלבים האלה הצפייה בסרט נעשית קשה, מתסכלת ולא בהכרח חיונית להבנת מצבה.

"וידויה של לארה רוקס". יס דוקו, 22:00

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ