אבי וייס: בלשכת רה"מ החליטו לעשות סדר בתקשורת

מנכ"ל חדשות 2 אמר את הדברים בכנס הפתיחה של כנס אילת לעיתונות. דליה דורנר: "חוק איסור לשון הרע לא בא למנוע אי אמת, הוא בא למנוע גילוי אמת"

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

"חוק איסור לשון הרע הוא סימפטום. החוק הזה הוא לא בא למנוע אי אמת, הוא בא למנוע גילוי אמת. אם לא יהיו תחקירים לא יגלו אמת", כך אמרה אמש נשיאת מועצת העיתונות ושופטת בית המשפט העליון בדימוס, דליה דורנר, בכנס הפתיחה של כנס אילת לעיתונות.

מושב הפתיחה של הכנס עסק באיומים על חופש הביטוי ודיברו בו עורכי העיתונים "מעריב", "גלובס" ו"כלכליסט", מנכ"ל ערוץ 10, יוסי ורשבסקי ומנכ"ל חברת החדשות של ערוץ 2, אבי וייס. דורנר הוסיפה כי: "התקשורת החופשית, בדומה לשופטים בלתי תלויים, הם מיסודות המשטר הדמוקרטי המהותי ולא יכול להתקיים משטר דמוקרטי ללא שומרי הסף האלו... עיתונות חלשה כלכלית לא תיכנס, בוודאי לא העיתונים הקטנים, לתחקירים שעלולים לכלול פרט או שניים שאינם מדוייקים לגמרי גם כשהתחקיר בכללו הוא נכון". מנכ"ל חדשות ערוץ 2 התבטא בחריפות נגד מהלכי החקיקה האחרונים בטעמה של הקואליציה ולשכת ראש הממשלה: "בלשכת ראש הממשלה יושבים אנשים שהחליטו לעשות סדר בתקשורת, להתחיל להציב בכל עמדה ומוקד כוח אנשים 'משלנו'", אמר וייס, "אפשר לדבר הרבה ודיברנו על חוק לשון הרע או חוקים אחרים, אבל כשמסתכלים על המכלול, המצב הוא כזה שמישהו החליט לעצור גופים כאלו ואחרים מטוענות שונות".

על הבמה, בין היושבים, נותר כיסא ריק לאלדד קובלנץ, שנבחר לשמש כמנכ"ל הטלוויזיה החינוכית, אך ראש הממשלה מסרב להביא את מינויו לאישור. על כך אמר וייס כי: "ראש הממשלה לא צריך להתעסק במינוי מנכ"ל החינוכית. זה לא הג'וב שלו. אני משוכנע שראש הממשלה לא התעסק אפילו שלוש דקות מי יהיה מנכ"ל הביטוח הלאומי, שזה חשוב בהרבה. שימו לב מה קורה ברשות השידור ובכל מקום. בזה צריך להתמקד. בהמון דברים אנחנו התקשורת לא בסדר, אבל עכשיו זוהי הסוגייה הבוערת".

בהמשך הדיון התייחס מנכ"ל ערוץ 10 ורשבסקי בחיוב לשאלה האם עתיד הערוץ עומד בסכנה בגלל פעילותו של עיתונאי הערוץ, רביב דרוקר. " אי פריסת החובות של הערוץ נעשה כי דרכנו לאנשים על יבלות וזה היה לאורך כל תקופת שידוריו של ערוץ 10. הפעם כנראה דרכנו על מישהו שקובע מהותית לעתידנו. הממשלות מעולם לא אהבו את התקשורת, רק שהפעם הם לוקים בגרגרנות פוליטית. הכוח מעביר אותם על דעתם בצורת חוקים ובצורת הרצון לפגוע בערוץ 10, לסגור את החינוכית ועוד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ