הערב בטלוויזיה: באולפן עם קרן פלס

חוסר הניסיון של פלס כמראיינת מתגלה דווקא כיתרון בתוכניתה החדשה, עד שהיא פוגשת במרואיין קשה כמו עמיר בניון

גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ

לוח השידורים החורפי החדש של ערוץ 24 נחנך באחרונה באופן חלקי. להיט העונה הקודמת "אייל גולן קורא לך", שהיה אמור לחזור לשידור, נדחה בינתיים, אבל שתי תוכניות חדשות ויומיות עלו כמתוכנן - תוכנית אירוח קלילה, בכיכובה של בובה, ותוכנית ראיונות כבדת ראש יותר, עם שורה ארוכה של יוצרים וזמרים בולטים, שמגישה קרן פלס.

פלס, כך נראה, נהפכה באחרונה לתאגיד תקשורת של אשה אחת. פרט לקריירה ככותבת, מלחינה וזמרת היא גם שופטת ב"בית ספר למוסיקה" של קשת, כותבת טור בעיתון וכעת גם מגישה תוכנית ראיונות אישית ומוסיקלית. כל תוכנית מתחילה בביצוע כיסוי שלה לשיר של אורח או אורחת התוכנית, שהערב תהיה גלי עטרי. לאחריו שאלות ותשובות על קריירה, בחירות והתפתחות אישית, מלוות בהתבוננות משותפת בקליפים ובביצועים ישנים.

לפלס, למרות חוסר הניסיון כמראיינת, יש חן טבעי וכמה יתרונות, הגדול שבהם הוא בכך שהיא מתחום העיסוק של מרואייניה. עובדה זו יוצרת, לפחות אצל חלקם, חופשיות רבה יותר בתשובות ואווירה נעימה המשתקפת על המסך. אלא שזוהי כנראה גם נקודת התורפה של התוכנית. בתוכנית הראשונה, שבה התארח עמיר בניון, בהחלט מרואיין קשה, דמה המפגש בין השניים למפגש מעריצים חומל. בניון לא העיף בפלס מבט, השיב בקושי ופלס, שהודתה שוב ושוב שהיא מעריצה אותו, התקשתה להוציא ממנו תשובות מעניינות.

אפשר שהעריכה של התוכנית, שבתוכה היתוספו הערות אישיות של פלס על התרשמותה מסיטואציות שונות בראיון, היא ניסיון להתגבר על כך. במקום להגיד את הדברים למרואייניה ולשמוע את תשובותיהם על אבחנותיה, הן נותרות כאבחנות בדיעבד, שתולות בין לבין בתוכנית.

"באולפן עם קרן פלס". ערוץ 24, 22:00

"באולפן עם קרן פלס". מפגש מעריצים צילום: יוסי צבקר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ