גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

ענקית הטלוויזיה ההולנדית, חברת אנדמול, בעלת הזכויות על פורמט התוכנית "האח הגדול", תובעת את ערוץ 10 ואת חברת ההפקה אבוט רייף המאירי בטענה כי העתיקו את פורמט "24/7 הדור הבא" מ"האח הגדול". לטענת התביעה, בסך שלושה מיליון שקלים, פורמט התוכנית "24/7 הדור הבא" ששידר ערוץ 10 בקיץ האחרון, הוא הפרה של זכויות היוצרים של פורמט "האח הגדול".

את התוכנית 24/7 הדור הבא, שידר ערוץ 10 בהצלחה בינונית-נמוכה החל מחודש יוני האחרון. היא הציגה רווק, איתן אורבך, הסגור עם כמה חברים בווילה שמצולמת ללא הרף, ואתם בווילה נמצאות נשים המתחרות על לבם. המועמדות מודחות באמצעות הצבעת הקהל והזוג הנותר זוכה בפרס כספי. בפורמט "האח הגדול", שעונה רביעית שלו צפויה בערוץ 2 בשבוע הבא, מתחרים מתמודדים, אשר סגורים בווילה המצולמת עשרים וארבע שעות ביממה, על חיבת הקהל ועל פרס כספי.

על פי כתב התביעה, עליו חתום עו"ד אבי אורדו ממשרד ש. הורוביץ, "צפייה בדור הבא יוצרת רושם מובהק של העתקה מודעת ובוטה של פורמט ותוכניות האח הגדול - שלא לומר ניסיון מכוון ופסול מצד הנתבעות לגזול, שלא כדין, את זהותה של האח הגדול".

כתב התביעה מתריע גם על הפרת סודות מסחריים שנעשתה על ידי גיוס ושימוש באנשי הפקה שהועסקו בתחילה ב"האח הגדול" ועברו ל"24/7", למשל עורכים והמפיקה הראשית. עוד מציינים בו בין השאר את: הדמיון במרכיבי הפרקים, הדמיון במראה ובתחושה של התוכניות ופרקי ההשקה, שמרכיביהם דומים. יצוין כי התכתובת בין הצדדים החלה עוד לפני שידור התוכנית, כאשר אנדמול מאיימת בתביעה. מאז שידורה של "הדור הבא", מופץ פורמט התוכנית למכירה בשווקים בינלאומיים, וכבר נמכר בכמה מדינות ברחבי העולם.

מערוץ 10 נמסר בתגובה כי: "התוכנית 'הדור הבא 24/7' הנה תוכנית מקורית של ישראל 10 בשיתוף עם 'אבוט רייף המאירי'. ערוץ 10 פועל בכל הפקותיו תוך שמירה קפדנית של כל הוראות הדין, ובכלל זה דיני הקניין הרוחני, וכך נעשה גם בהפקה הזו. כפי שהובהר לאנדמול בהתכתבות שקדמה להגשת התביעה, טענותיה הנן חסרות בסיס. מדובר בתביעה שהוגשה לצרכים טקטיים, ובכוונת ערוץ 10 לתבוע מאנדמול את הנזקים שייגרמו לערוץ עקב התנהלותה".

כוכבי "24/7 הדור הבא", איתן אורבך (מימין) וגב פשטי. לפי התביעה מדובר ב"ניסיון מכוון ופסול לגזול את זהותה של האח הגדול" צילום: טלוויזיה

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ