הערב בטלוויזיה: סטופ כדור הארץ

השלב הבא באבולוציה של תוכניות על "התופעה הישראלית" עוקב אחר סיפוריהם של חמישה ישראלים בעולם, שכל אחד מהם מקצין כיעור מקומי אחר

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

הסדרה "סטופ כדור הארץ", ששידורה החל ביום ראשון בכבלים, היא השלב הבא באבולוציה של תוכניות על "התופעה הישראלית". מה שהתחיל ב"דאבל דייט", עם פגישות עיוורות בין רווקים, המשיך ב"עונת החתונות", לתיעוד ההיסטריה המקומית מחופה וקידושין, והעפיל לפסגות ב"עונת החתונות וצרות אחרות", עם משפחה בנופש, ירח דבש, גידול ילדים ועוד, תופס כיוון כמעט דוקומנטרי.

"סטופ כדור הארץ" מוותרת על העטיפה המוכרת (קריינות וליווי אולפני משועשע של רועי לוי ודנה מודן, הערות באנימציה וכדומה) לטובת חמישה סיפורים שלובים זה בזה, המתקיימים ברחבי העולם לישראלים: הפקת קליפ באפריקה, מסע רוחני בהודו, מסיבת רווקים עתירת הורמונים (נגיד) בברלין, קרוז בספינת פאר ומסע קניות בסין.

כל אחד מהסיפורים הוא הקצנה של כיעור מקומי אחר. כך למשל, חבורת הפקאצות (אין דרך אחרת לכנותם) שמסיירת בסין, גורמת לצופה להתפלל לאטמי אוזניים ולהרהר בוויתור על אזרחותו. בפרק השלישי שישודר הערב הם פושטים על מרפאה מקומית אחרי שאחת מהן חלתה, וגורמים לכל כך הרבה רעש, ובגסות כזאת, שהצופה פחות משועשע ויותר מובך. קפיטליזם מעולם לא נראה מבחיל יותר כמו ברגע שבו אחד מהם מתאונן באוזני האחר על כך ש"אנחנו כבר יום בבייג'ין ועוד לא קניתי כלום".

צמד החברות שיוצאות "למצוא בעל" לרווקה המסכנה בת ה-30 באוניית פאר עצומה הוא מקרה בוחן לאובססיית החתונה. יש גם חבורת בנים שמחפשת "להבריג", "לקדוח", "להשחיל" ותיאורים אחרים מעולם הנגרות אף שבסופו של דבר כאשר הזדמנות אמת למצות את סדום ועמורה של אירופה נקרית בדרכם, הם מגיבים בשיתוק. וישנה גם "חני-האני", גברת עשויה להדהים, באיפור כבד ונעלי עקב תלולות, שמבקשת לערוך טיול רוחני בהודו ומצטלמת ברחובות מומבאי כשמחרוזת תפילה הודית סביב מצחה והיא מחלקת כסף לילדים.

"סטופ כדור הארץ". הוט 3, 22:00

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ