המלצת צפייה: שוטרים בדם

סדרה על שוטרים אמריקאיים שכתבו שניים מהתסריטאים של הסופרנוס משלבת דרמה משפחתית עם סדרת משטרה נוסחתית

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רותה קופפר

בשבת עולה בהוט-זון "שוטרים בדם", סדרה על שוטרים אמריקאיים (אם חסרו במקרה כאלה על המסך), המצטלמת בניו יורק. במרכז הסדרה משפחת ריגן שבראשה עומד פרנק (טום סלק), שהוא גם מפכ"ל משטרת ניו יורק. גם בבית יש לו מקוף משלו: אביו היה שוטר בכיר, ובנו הבכור, דני, הוא בלש משטרתי מחוספס ששירת בעבר כחייל בעיראק. דני הוא גם הבלש המכופף את החוקים למען המטרות הטובות, וכך הוא מרגיז את אחותו ארין, עוזרת התובע המחוזי.

גם ג'יימי, הצעיר בבני משפחה, בוגר בית הספר למשפטים של אוניברסיטת הרווארד, החליט להגשים חלום ולהיות שוטר. בתחילת הסדרה הוא בדיוק מסיים את לימודי בית הספר לשוטרים. למשפחה היה עוד בן שוטר, אך זה מת. בכל שבוע נפגשים כולם לארוחה אצל פרנק, שהתאלמן כמה שנים קודם, והם דנים בנושאים מוסריים הקשורים לעבודתם.

הפרק הראשון של הסדרה, שאת תסריטה כתבו שניים מכותבי "הסופרנוס", רובין גרין ומיטשל בורגס, נראה כאקספוזיציה מאולצת, שבה כל אחד צועד קדימה משורת המסדר הכחולה ומציג את עצמו עם תכונה - "שמי דני, ואני אוהב להוציא הודאות בעינויים", "שמי ארין ואני מאמינה בטוהר הנשק, אבל אשנה את דעתי מיד כשזה ייגע למשפחתי שלי" וכו' וכו'.

הדרמה המשפחתית המשתלבת עם סדרה משטרתית נוסחתית לא מותירה בתחילה יותר מדי זמן לגולל סיפור, אלא רק לסמן אותו. אך השחקנים טובים, ולתסריטאים עבר מרשים בטלוויזיה. נודע כי לסדרה תהיה לה עונה שנייה, מה שיכול לאפשר התפתחות דרמטית לצד פרקים יעילים בכל שבוע.

"שוטרים בדם". הוט-זון, שבת, 20:00

צילום: יח"צ

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ