משדר פתיחת העונה של "האח הגדול" הוא הנצפה ביותר אי פעם

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

משדר פתיחת העונה הרביעית של תוכנית הריאליטי "האח הגדול" הוא משדר פתיחת העונה הנצפה ביותר מאז החלה מדידת הרייטינג, והוא קרוב מאוד לנתון הגבוה ביותר שנרשם אי פעם לתוכנית, מאז תחילת המדידה.

המשדר, שנמשך יותר משעתיים ביום ראשון בערב, גרף 40.3% רייטינג בכלל האוכלוסייה ונתח של יותר ממחצית מכלל צופי הטלוויזיה באותו הערב (54.4%). הנתון גבוה אף יותר בספירת משקי הבית היהודיים בלבד ועומד על 45.5% - כמיליון צופים וחצי.

נתון זה הוא גבוה במיוחד גם ביחס לעונות קודמות של התוכנית, ששברה פעם אחר פעם את שיאי הצפייה. לשם ההשוואה, התוכנית הראשונה בעונה הקודמת רשמה 32.1% בכלל האוכלוסייה, נתון גבוה מאוד כשלעצמו. על פי נתוני הזכיינית קשת המשדרת את "האח הגדול", רגע השיא של המשדר נקבע בעת 1כניסתה של המתמודדת ברי סימון, אז נרשמו 44% רייטינג ו-1.7 מיליון צופים. הרייטינג הממוצע לתוכנית קרוב מאוד לזה שרשם גמר "מאסטר שף 2", שעמד על 40.5% בכלל האוכלוסייה (ו-46.1% בקרב משקי בית יהודיים בלבד), והוא המשדר הנצפה ביותר מאז תחילת מדידת הרייטינג בטלוויזיה.

בעקבות העניין שעורר משדר פתיחת העונה, ואולי גם בגלל מזג האוויר הסגרירי, היה ערב השידורים כולו עתיר רייטינג במיוחד עבור ערוץ 2. אחרי "האח הגדול" מדורגת מהדורת החדשות בערוץ עם רייטינג של 26.4%. "תוכנית חיסכון" שמשודרת לפני החדשות השיגה 18.7%. אחריה בטבלה היומית נמצאת התוכנית לקראת "האח הגדול", שרשמה 18.2% רייטינג, והתוכניות "אנשים" ו"שש עם עודד בן עמי" שהשיגו 14.9% ו-13.2% בהתאמה. תוכנית של ערוץ 10, מהדורת החדשות המרכזית, השתחלה למקום השביעי בטבלה עם 10.8%. אחריה מדורגת תוכנית אחר הצהריים של חדשות 2, "מהדורה ראשונה", עם 8.5%. את הטבלה סוגרות "ערב טוב עם גיא פינס" שהשיגה 8.3% ו"לונדון את קירשנבאום" עם 7.9%.

תגובות