קשת גרפה את פרסי הטלוויזיה לשנת 2011

זכיינית ערוץ 2 גרפה 12 מהפרסים, אחריה חברת הכבלים הוט עם שלושה פרסים. הזכיינית המתחרה, רשת, לא זכתה באף פרס

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

זכיינית ערוץ 2 "קשת" היא הזוכה הגדולה בטקס פרסי הטלוויזיה של האקדמיה לקולנוע וטלוויזיה. בטקס, שהתקיים ביום שישי בצהריים בתל אביב, גרפה הזכיינית 12 מהפרסים, בהם סדרת הדרמה והסדרה הקומית של השנה. הטלוויזיה בכבלים "הוט" זכתה בשלושה פרסים, ואילו הלוויין "יס" וערוץ 10 זכו כל אחד מהם בשני פרסים. זכיינית ערוץ 2 האחרת "רשת" לא זכתה באף אחד מהפרסים.

את הטקס קיימה השנה האקדמיה באופן צנוע, לאחר שאף גוף שידור לא פרס עליו את חסותו. מאידך, אולי היה זה היעדרן של מצלמות שגרם לכמה ממגישי הפרסים והזוכים להתבטא בחריפות נגד צעדים פוליטיים ונגד סגירת ערוץ 10. כך, למשל, התרה הזוכה בפרס מגזין התרבות והפנאי, גיא פינס, בנוכחים "איך נוכל לשבת בשקט באקדמיה ולראות ערוץ טלוויזיה נסגר?". גם ממלא מקום מנכ"ל חדשות ערוץ 10, אורי רוזן, שלקח את פרס תוכנית האקטואליה והתחקיר בשם הזוכה - מערכת "המקור", הוסיף: "אנחנו עובדים קשה בשביל שזה לא יקרה, אבל הולך ומתקרב היום שבו נצטרך את הסולידריות שלכם".

התוכניות שהובילו במספר הזכיות היו העונה השנייה של "עבודה ערבית" והדרמה "פלפלים צהובים", שתיהן של "קשת". "עבודה ערבית" זכתה בפרס לקומדיה הטובה, בפרס התסריט לקומדיה והשחקנית קלרה חורי, המשחקת בה, זכתה בפרס השחקנית הטובה בקומדיה. "פלפלים צהובים" זכתה בפרס לדרמה הטובה, וכן בפרס על הבימוי והתסריט. שני השחקנית הראשיים, עלמה זק ויוסי מרשק, זכו בפרסי השחקנים בדרמה. כמו כן זכתה "קשת" בפרס על השעשועון "מונית הכסף", תוכנית הריאליטי "האח הגדול", בפרס תוכנית הבידור ל"ארץ נהדרת" ובפרס תוכנית הבידור התיעודית, שניתן ל"מה זה השטויות האלה".

בפרס תוכנית האירוח של השנה זכתה "הינשופים" ששודרה בערוץ 8 בכבלים. חסמב"ה דור 3 של הכבלים, זכתה בפרס לתוכנית ילדים ונוער, ולזכות הכבלים נזקפו גם פרס המיני סדרה/דרמה בודדת ל"נבלות" וסדרת התעודה ל"מחוברים". הבמאי איתן צור זכה בפרס הבימוי בקומדיה, על "המשרד" ששודרה בלוויין, ודביר בנדק, שגילם בה את התפקיד הראשי, זכה לפרס על משחק בקומדיה.

מנכ"ל קשת: "זה משמח ויוצא דופן"

"זה משמח ויוצא דופן שזכיין בערוץ מסחרי לוקח כל כך הרבה פרסי תעשייה, והלוואי וכך יהיה גם בשנים הקרובות", אומר מנכ"ל "קשת", אבי ניר. "אבל מכיוון שאנחנו תלויים באופן מוחלט בהכנסות מעולם הפרסום, מן הסתם יהיו לזה השלכות בכל אספקט. אני עוד לא יודע להעריך איך, אבל השלכות יהיו".

את מספר הזכיות מסביר ניר: "מי שמביא את ההצלחה הם יוצרים שעושים תוכניות טלוויזיה טובות. אנחנו יכולים לבחור יוצרים נכונים, לאפשר להם לעבוד ולתמוך בהם, ואנחנו יכולים לשדר להם מה אנחנו היינו רוצים לראות. אבל מי שעושה זה הם". הוא מסביר כי "אנחנו זקוקים לניהול יצירתי, מצד אחד להיות קומוניקטיביים ולפנות לקהלים רחבים ומצד שני לנסות להיות פורצי דרך".

לשאלה מדוע את מרכז תשומת הלב, לפחות מבחינת הקידום העצמי, לוקחות תוכניות הריאליטי למרות הקרדיט וההצלחה שלהם זכתה קשת על דרמות, עונה ניר: "זו לא שאלה לי, אלא לתקשורת שהופכת את זה לכזה". לדבריו, "תמהיל נכון בלוח השידורים יוצר תנאים לדרמות להצליח. אני מקווה וחושב שיש קו מקשר בין התוכניות השונות, יש תפישה חותכת ז'אנרים. נכתבות כיום העונות הרביעיות של עבודה ערבית ורמזור, עונה שלישית לפולישוק, עונה שנייה לפלפלים צהובים ועוד. ההצלחה היא בעונות ההמשך".

אתמול שודרה לראשונה "The Voice" של המתחרה רשת, תוכנית מוזיקה תחרותית שאמורה להתחרות באחת מתוכניות הדגל הוותיקות של קשת, "כוכב נולד". בתגובה לשאלה על עליית התוכנית אומר ניר: "יש לי מספיק תוכניות שלנו לחשוב עליהן. שכל אחד יעשה את התוכניות שלו ויהיה בסדר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ