הערב בטלוויזיה

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

קיבוץ גלויות

פרק שנות ה-80 של "יחפים", הדרמה האפית על הקיבוץ שיצר אורי סיוון ומשודרת בהוט 3 בכבלים, הוא פרק אמריקה ומתמקד בדור הנכדים. רונן, בנם של נטע ודרור (שהוא בנם של דור המייסדים, צבי וניר) מתנהל בשניות. אחרי שנעקר מחברת הילדים של הקיבוץ, הוא מסתובב בניו ג'רזי וחי את חיי החברה בקיבוץ עין דרור. המשפחה, שהתנתקה גיאוגרפית, מתנתקת גם מנטלית ונהפכת לראשונה למשפחה "נורמלית" שכל חבריה גרים תחת קורת גג אחת ומתפקדים כמשפחה לאורך כל שעות היום.

נראה שכל אחד מבני הבית מגיב אחרת לשינוי, גם נטע ודרור עצמם. אחרי תקופה ארוכה של נתק הם מחדשים קשר עם איל (עופר שכטר) שהיה פעם החוליה השלישית בחבורה. חידוש הקשר הזה מוביל לבדיקה מחודשת של גבולות ונורמות.

"יחפים". בין הגבולות

"יחפים". הוט3, 22:30

ממקום למקום

קצת קשה להתייחס ברצינות למשדר המיוחד של "פנים אמיתיות", אוסף התוכניות שמגיש אמנון לוי, שישודר הערב. במידה מסוימת, שתרמו לה פרומואים בערוץ, זהו פריק שואו, שהשם שהוצמד לו "הבחורה בעלת 30 הפנים" אינו מוסיף אפיל אינטליגנטי. יובל שטרית היא צעירה בת 23 הסובלת מהפרעת זהות דיסוציאטיבית, או בשמה העממי: פיצול אישיות. זוהי תופעה פסיכולוגית נדירה ומסוכנת, שנגרמה מטראומה קשה, בעקבותיה צצו עוד ועוד זהויות לצעירה, החל בדמויות של ילדים וכלה בגבר כוחני. בטווח פרקי זמן בלתי מוסברים שהולכים לאיבוד, היא אינה בטוחה מה עשתה ואיפה היתה, כיצד הגיעה ממקום למקום ומה אירע לה.

"פנים אמיתיות". ערוץ 10, 22:00

שיחה תרבותית

פחות או יותר באותה השעה, יראיין מודי בר און, כחלק מהרצועה הסולידית של "הינשופים" שורה של אנשי תרבות לשיחה אינטליגנטית. הוא ישוחח עם השחקן והבמאי שלומי אלקבץ ועם השחקן עודד קוטלר. עוד מתארחים שהם סמיט, רמי פורטיס, לקראת הסדרה "האלבומים" שתשודר בערוץ ולא רק עליה, והזמרת רות דולורס.

"הינשופים"". ערוץ 8, 22:30