הערב בטלוויזיה: הינשופים עם עפר שלח

העיתונאי יגיש סדרה בת שמונה תוכניות שיעסקו בקשרים התרבותיים בין ישראלים לארצות הברית, והכמיהה לאמריקה

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

בדרך לאמריקה

את כיסא המגיש המתחלף ב"הינשופים", רצועת הלילה של ערוץ 8, יאייש מהערב העיתונאי והמגיש, עופר שלח. כמו יעל שטרנהל לפניו, גם שלח מגיש סדרת תוכניות שעוסקות בתרבות מהיבט מסוים. בשמונה התוכניות שיגיש בחודשיים הקרובים תהיה זו אמריקה שתעמוד במרכז. נכון יותר לומר, הקשרים התרבותיים בין ישראלים לארצות הברית, והכמיהה לאמריקה.

מדובר ברשימה ארוכה ומרשימה של דמויות ישראליות מוכרות שידברו על גיבורי התרבות שלהם. החל ביאיר לפיד שישוחח עם שלח על המתאגרף מוחמד עלי, עבור בשחקנית אלונה טל שמשוחחת עם שלח על מריל סטריפ, דרך ציפי לבני שתדבר על הילארי קלינטון וכלה בגלית גוטמן שתדון עמו באופרה וינפרי.

התוכנית הערב, הראשונה במספר, תארח לראיון ארוך ולא שכיח את הזמר אהוד בנאי. הוא מדבר על המשורר אלן גינסברג ובעקיפין מגלה טפח על עצמו ועל ישראליות. כאדם מבוגר הוא מתבונן בלהט הפוליטי של גינסברג ומסביר את הבחירה שלו "לקחת זרקור ולהאיר פינה שבעיני חשוכה. אין ב'ערבב את הטיח' סיסמה, יש תיאור מצב". השיחה בין שלח ובנאי נוגעת להיסטוריה ושורשים, מסעות גיאוגרפיים לעומת מסעות, ומשאות היסטוריים.

בהמשך מתארח בתוכנית גם העיתונאי מיקי רוזנטל, על מי שהוא במובן מסוים מודל החיקוי שלו - מייקל מור השנוי במחלוקת. אפקט החשיפה האישית באמצעות גורם שלישי פועל גם כאן. רוזנטל מספר על הייאוש מהמילה הכתובה, הרצון להשפיע כעיתונאי וגם על האפקט והמחיר שבמניפולציה שדורש הדוקו-אקטיביזם. שיחה זו, כמו קודמתה, רהוטה באופן שלא נראה בדרך כלל על המסך.

"הינשופים". ערוץ 8, 22:30

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ