רשות השידור שוקלת לסגור את חטיבת התוכניות

המהלך נועד ליישם את חוק רשות השידור, הדורש הוצאה של 36% מהכנסות הרשות על הפקות חיצוניות

אמילי גרינצווייג
כתבת התקשורת של "הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמילי גרינצווייג
כתבת התקשורת של "הארץ"

רשות השידור בוחנת את סגירת חטיבת התוכניות של הערוץ ה-1 ולהסב את תקציבה לטובת הפקות חיצוניות. המהלך נועד ליישם את חוק רשות השידור, הדורש הוצאה של 36% מהכנסות הרשות על רכישת הפקות חיצוניות. בחטיבת התכניות מועסקים כמאה עובדים והיא כוללת את המחלקות: דרמה, תעודה, דת, בידור וילדים. בין התוכניות שהופקו בשנים האחרונות על ידי החטיבה ניתן למנות את: "לגעת ברוח" בהגשת יואב גינאי, "מקבלים שבת" עם דב אלבוים ו"מבט שני".

בשבועות האחרונים נבחן העניין על ידי הוועד המנהל לבחינת סגירת החטיבה ונערכו התייעצויות משפטיות. מהערכות שנעשו עד כה עולה כי הפיצויים שיידרשו לתשלום למפוטרים עקב סגירת החטיבה יהוו סכום גבוה, ועל כן המהלך נתקל בקשיים. כמו כן, קיימת אי הסכמה בקרב הדרג הניהולי הבכיר.

ההצעה מצטרפת להודעת רשות השידור כי בכוונתה להעמיד תקציב של כ-60 מיליון שקלים בשנה הנוכחית לרכישת הפקות חיצוניות, סכום הגבוה ב-25 מיליון מזה שהוקצה לכך בשנה החולפת. אולם עדיין מדובר בסכום שנמוך משמעותית מדרישת החוק.

באחרונה עתרו איגודי היוצרים לבג"ץ נגד החלטת הממשלה לפטור את הרשות ממחויבויתיה בשנה החולפת. בהתאם להחלטת בג"ץ רשות השידור מחויבת להגיש עדכון עד ל-21 בפברואר לתקציב שהיא מתכוונת להשקיע בהפקות מקור בשנה הקרובה (2012).

בתגובה ליוזמה לסגור את חטיבת התוכניות, אמר אורי רוזנווקס, יו"ר פורום היוצרים הדוקומנטריים, אשר אמורים להרוויח ממהלך כזה, כי מדובר בספין "שנועד לשסות את עובדי רשות השידור ביוצרים". לדבריו, "אנחנו לא נגד עובדי רשות השידור, הניסיון לשסות אותם ביוצרים זו התעללות". לטענתו, "לא ייתכן שאפילו חברי כנסת ונבחרי ציבור לא יקבלו את תקציב רשות השידור".

מרשות השידור נמסר: "רשות השידור מתכוונת לעמוד בכל מחויבויותיה בדרישות החוק ולשם כך הנושאים הללו ונושאים אחרים נמצאים בדיונים מתקדמים בהנהלה ובמוסדות רשות השידור".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ