בערוץ 10 מחדשים בהדרגה את הפקות המקור ומתמקדים בסוגה עילית

אמילי גרינצווייג
כתבת התקשורת של "הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמילי גרינצווייג
כתבת התקשורת של "הארץ"

ערוץ 10 נערך לשנת השידורים הקרובה והחל בהפקה הדרגתית של תוכניות שהוקפאו או בוטלו בשל החשש מסגירתו. חידוש ההפקות כעת הוא תוצאה של החלטת מועצת הרשות השנייה מהשבוע שעבר להאריך את זיכיון הערוץ עד לסוף השנה. כחלק מניסיון הערוץ לעמוד בתנאי המעבר לשידור ברישיון בשנת 2013 תחודש תחילה הפקתן של תוכניות שנחשבות לסוגה עילית. התוכנית הראשונה שהפקתה תתחדש לעונה מלאה היא "פנים אמיתיות" של אמנון לוי.

עם תחילת המשבר בערוץ הוחלט כי ישודרו רק שלושת הפרקים הראשונים של תוכניתו של לוי. שני הפרקים הראשונים שודרו בשבועיים האחרונים, והניבו רייטינג של 22.1% ו-18.7% בהתאם. הפרק השלישי של התוכנית ישודר השבוע.

"אתמול קיבלנו הודעה משמחת על כך שאנו חוזרים לעבודה", אמר אמנון לוי. "עברנו תקופה מאוד קשה מאז שנכנסו הפיטורין לתוקף ונוצר מצב משונה שבו בגלל שהתוכניות שודרו, חשבו שאנחנו עדיין בעבודה, אבל היינו בבית", הוסיף לוי, וציין כי עתה על הפקת התוכנית להשלים את עבודתה בזריזות כדי לשוב ולשדר בכל שבוע.

בגלל החשש שההכנסות מפרסום לא יכסו על ההשקעה בתוכניות, נדחה גם שידורן של תוכניות שצילומיהן הסתיימו כבר, אך הפרקים טרם נערכו ובהן: העונה השלישית של "היפה והחנון" ו"הישרדות VIP". על פי ההערכות התוכניות ישודרו לקראת הקיץ, אך הדבר כרוך בעיקר ביכולתו של הערוץ לגייס משקיעים נוספים. בשבוע הבא צפויה ועדת הטלוויזיה של הרשות השנייה לאשר את לוח השידורים של הערוץ, ששידר לאחרונה מספר רב מאוד של שידורים חוזרים בשל מצבו.

במקביל חידשו בערוץ את בניית האולפנים בנווה אילן לקראת מעבר חברת חדשות 10 לבירה. העבודות, שאמורות היו להסתיים בתחילת החודש, הופסקו בשל חוסר הוודאות לגבי הזיכיון. כיום משודרת מהדורת החדשות המרכזית של הערוץ מאולפני JCS בירושלים כאשר ברקע מוקרנת תמונה של האולפן מגבעתיים. מצב זה יוצר בעיות טכניות רבות ומקשה על הבאת אורחים לאולפן ושינוי תפאורות.

מערוץ 10 נמסר כי: "כמו ב-2010 וב-2011, גם ב-2012 נקיים את כל אחת ממחויבויות הרגולציה, ובשלב זה נמקד את מאמצינו בחזרה לעבודה על סוגה עילית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ