רוצח סדרתי מסייע לפענח מקרי רצח ב-Dark Minds - אחוזת צפייה - הארץ

רוצח סדרתי מסייע לפענח מקרי רצח ב-Dark Minds

בסדרה החדשה של ערוץ דיסקברי-חקירות נעזרים הסופר מ' ויליאם פלפס והפסיכולוג המשטרתי ג'ו קלי ברוצח סדרתי אמיתי

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
רותה קופפר

אחרי כל כך הרבה סדרות בדיוניות על רוצחים סדרתיים, הגיע כנראה הזמן לגרסת המציאות. בסרט "שתיקת הכבשים" נעזרו ברוצח סדרתי אחד כדי ללכוד רוצח אחר. גם בסדרת החקירות "Dark Minds" של ערוץ דיסקברי-חקירות משתמשים ברוצח - אך הוא אמיתי: מכונה "13", שוהה בכלא וההפקה מעוותת את קולו הנשמע בטלפון.

בסדרה, שעלתה לפני שבוע בארצות הברית, הסופר מ' ויליאם פלפס והפסיכולוג המשטרתי ג'ו קלי פותחים מחדש מקרי רצח לא מפוענחים. פלפס, ששימש יועץ בסדרה על הרוצח הסדרתי "דקסטר", קשור באופן אישי לנושא; גיסתו נפלה קורבן לרוצח סדרתי ב-1996.

מחפשים את הבינג' הבא? הירשמו עכשיו וקבלו את המלצות הצפייה הכי טובות באתר הארץ
צילום: none

בפרק הראשון פלפס וקלי ביקשו את עזרתו של "13", כדי להבין את מניעיו של "רוצח העמק" שרצח באכזריות שבע נשים באזור ניו אינגלנד ב-1980. ג'יין בורוסקי היתה בחודש השביעי להריונה כאשר "רוצח העמק" דקר אותה 27 פעמים. היא הצליחה לברוח וניצלה עם העובר בדרך נס. כעת היא מצטרפת לניסיון הפענוח.

מתוך "Dark Minds". קולו של הרוצח עוות צילום: 2012 Discovery communications inc.

באתר The Wrap שוחחו עם יוצרי הסדרה, בניסיון להבין את הגרסה שלהם ל"חניבעל לקטר". היוצרים מסבירים מדוע עיוותו את קולו: "כדי שלא ייהנה מתהילה. בשמונת הפרקים הוא ייהפך לגורם חשוב בניסיון לפענח את המקרים", אומר פלפס.

קלי מוסיף כי עיוות הקול נועד גם להגן עליו מפני אסירים אחרים, שיראו במעשה שלו שיתוף פעולה עם הרשויות. קלי גם מאמין לכוונותיו של "13" לכפר על מעשיו בעזרה שהוא נותן - אלמוניותו היא הוכחה לכך. "האנונימיות הנכפית עליו היא בניגוד מוחלט להתנהגות הנרקיסיסטית-פתולוגית של החבר'ה האלה", הוא אומר.

לשאלה אם רוצחים סדרתיים נוספים ישולבו בעונות החדשות של הסדרה, משיב פלפס, ספק בצחוק: "בשלב זה רוצחים 14-17 מחכים לעזור. לא חסר. אך אנחנו נזהרים".

מדוע בחרו בשם הקוד "13?" "אין פה רמז למעשים או לאדם שעשה אותם", הם מבהירים. רק מספר חסר מזל שכזה.

תגובות