החינוכית הגישה תביעה על סך חצי מיליון בגלל קישקשתא

לטענת ערוץ הטלוויזיה, הקמע שייצר הוועד האולימפי למשלחת שתצא ללונדון דומה לדמות המיתולוגית הזכורה משידורי החינוכית

אמילי גרינצווייג
כתבת התקשורת של "הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמילי גרינצווייג
כתבת התקשורת של "הארץ"

הטלוויזיה החינוכית הגישה לאחרונה תביעה נגד הוועד האולימפי, כיוון שלטענתה הקמע שייצר הוועד לקראת האולימפיאדה בלונדון דומה לדמות המיתולוגית קישקשתא, הזכורה משידורי החינוכית. לטענת החינוכית, שימוש הוועד בקמע שנקרא שפיציק הוא הפרה של זכויות יוצרים.

בדיון שנערך ביום חמישי האחרון בבית המשפט המחוזי בתל אביב דרשה החינוכית, באמצעות עו"ד אייל שגיא ועו"ד רם ז'אן , כי הוועד יפסיק כל שימוש בדמותו של שפיציק. בנוסף נדרש פיצוי של 500 אלף שקלים בגין נזקים על פגיעה בזכויות יוצרים. מדובר באומדן ראשוני של הנזקים שנעשה על ידי אנשי החינוכית, שטענו כי קישקשתא הוא קיניינה הרוחני של הטלוויזיה החינוכית וסימן מסחרי מוכר, שזכאי להגנת זכות יוצרים. הוועד האולימפי מאידך טען בדיון, באמצעות עו"ד שמעון צ'רטוב, כי אין כל דימיון מהותי בין שתי הדמויות. החלטת בית המשפט בפרשה צפויה להתקבל בשבועיים הקרובים.

לפני פגישתם של הצדדים לדיון, הציע השופט גדעון גינת פשרה במסגרתה על דמותו של שפיציק יופיע קרדיט לקישקשתא, וכן ימונה מגשר אשר יקבע את חלוקת האחוזים בין הגופים על הכנסות עתידיות מהדמות. הוועד האולימפי סירב להצעה, וכעת הצדדים ממתינים לפסיקה. יש לציין כי ניסיונות להגיע להסדר קדמו גם להגשת התביעה אך אלו לא צלחו.

מהוועד האולימפי נמסר בתגובה כי: "הוועד האולימפי מצר על כך שהטלוויזיה החינוכית החליטה להכריז על סכסוך נגד שפיציק. אנו פועלים על פי יעוץ משפטי וכל עוד הדבר נמצא בבית המשפט לא נביע עמדתנו בפני התקשורת". עו"ד אביגדור דנן, המייצג את הטלוויזיה החינוכית מסר כי: "אכן הוגש כתב תביעה נגד הוועד האולימפי. הטלוויזיה החינוכית מסרה את עמדתה ואנו מחכים לפסק הדין".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ