ערים כל הלילה: ויל ארנט במשפחה פחות מופרעת

עד עתה הוא גילם דמויות שחצניות וקלות דעת. בסיטקום החדש "ערים כל הלילה" הוא מככב כאב צעיר, שגרתי ומתון. האם ויל ארנט התבגר?

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רותה קופפר

כשחושבים על הקומיקאי ויל ארנט עולות בדמיון סצינות מצחיקות שלו בתפקיד ג'ורג' "גוב" בלות השני מ"משפחה בהפרעה", מתנייע בחשיבות עצמית על הסגוויי, קובר את עצמו בטעות בארון הקבורה של אביו, לאחר מופע מחול מודרני, או כדווין בנקס מ"רוק 30" לבוש חלוק קצר וחושפני, המנסה לפתות בבוטות את קנת, בן האיכרים התמים שנהיה למתמחה באן-בי-סי.

כמעט קשה לדמיין את ארנט מגלם אב צעיר לתינוקת, אדם שגרתי ומתון, כפי שהוא ב"ערים כל הלילה", הסיטקום החדש שהוא מככב בו לצד כריסטינה אפלגייט ("סמנתה מי?"). כל זאת אף שיוצרת הסדרה אמילי ספייווי ("סטרדיי נייט לייב") ביססה את הגיבור על הדמויות שלו ושל אשתו, הקומיקאית הנהדרת איימי פולר ("מחלקת גנים ונוף"), שלהם שני בנים פעוטים.

"בפרק הפיילוט", מספר ארנט בראיון טלפוני מביתו בלוס אנג'לס, "קראו לדמות שלי ויל ולתינוקת קוראים איימי. אז כן, ברור שהסדרה היא עלינו ושהתפקיד נכתב בשבילי ואני גם משתף את הכותבים בחוויות. חדרי ההלבשה של השחקנים ושל הכותבים צמודים. כולנו בערך בסוף שנות ה-30 לחיינו, תחילת ה-40, ולכולנו יש ילדים קטנים. אנחנו מדברים על אותם נושאים. אבל בעניין השם אמרתי לאמילי שלא יהיה לי נוח לגלם מישהו שבאופן כל כך גלוי אמור להיות מי שאני במציאות. הפתרון שלה היה לקרוא לדמות שלי כריס ברינקלי, וששמו האמצעי הוא משהו כמו טוד או טום, ולכן כאשר חבריו רוצים להקניט אותו הם קוראים לו כריס טי ברינקלי" (שנשמע כשם הדוגמנית האמריקאית, ר"ק).

דומים אבל שונים

עד עתה גילם בעיקר דמויות שחצניות, מטופשות ובעלות קול עמוק וצרוד. כיצד זה לגלם דמות שונה כל כך? "נוטים להגיד שהדמויות שאני מגלם הן של אותו שמוק. זה נכון שיש בהם מן המשותף: שוויצר ואידיוט - שילוב שיוצר רגעים קומיים נהדרים, ותמיד דמויות עם הרבה חולשות שאני אוהב להדגיש. אלה האנשים שרואים בחולשות שלהם כיתרונות, והם היחידים שרואים את החולשות שלהם כך. הדמויות שגילמתי אולי נדמים מאותו ז'אנר אבל הם שונים: ג'ורג' מ'משפחה בהפרעה' הוא ילד מגודל המנותק מהמציאות. אבל דווין בנקס מ'רוק 30' מחובר בהחלט. הוא איש עסקים בכיר, שאפתן, שמשתמש במיניות שלו כדי להטיל מורא, וסטיוון ויילד מ'אחוזת ויילד', טוב, הוא היה דווקא בחור מתוק ביסודו, אבל עשיר כקורח.

"בסדרה החדשה זאת הפעם הראשונה שאני מגלם דמות לא מוקצנת. עד עכשיו לא ממש עניין אותי לגלם אדם כזה. אני לא מתכוון לפגוע באנשים שתמיד מגלמים דמויות פחות צבעוניות, אבל לי זה תמיד נראה משעמם. עכשיו אני נהנה מזה. כריס מן הסתם הרבה יותר דומה לי כאדם מכל בן אדם שגילמתי".

"ערים כל הלילה", שתעלה בשבת בהוט3, היא קומדיה מצליחה על אם עובדת (אפלגייט) ואב שנשאר לטפל בתינוקת (ארנט). האם היא מפיקה והעוזרת האישית של אישיות טלוויזיונית שמעלה תוכנית אירוח יומית בנוסח "אופרה" (מאיה רודולף, "סטרדיי נייט לייב", שבה גם נהגה לחקות את אופרה וינפרי). עיקר ההומור בסדרה נסב על ניסיונות ההורים הטריים להיות ערים כל הלילה מבילויים ולא רק בטיפול בתינוקת, ובשלב זה היא - בזכות השחקנים הטובים והתסריטאית המנוסה - משאירה מקום ותקווה להתפתחות קומית יותר מאשר מאוד מצחיקה כעת.

באחד הראיונות בעבר נשאלת על אמונות תפלות שלך ואמרת "אנחנו הורגים תינוק לפני כל הופעה. זה מסוכן, במיוחד בעידן הזה של דנ"א וכל החרא הזה". האם אמירה זו עזרה לך לקבל את התפקיד הנוכחי שלך?

"קודם כל, אני מכחיש מכל וכל שאמרתי דבר כזה. עד שלא תביאי לי ראיה מוחשית שהמלים האלה ממש יצאו לי מהפה, אני גורס שזה לא אני. ואם כן, אני בטוח שהדברים האלה נאמרו ברגע של התשה מוחלטת, באיזה יום מרוכז של ראיונות לקידום מכירות שבהם אתה עונה על אותה השאלה כל היום ובסוף, כדי להעיר את עצמך מהתרדמה שלך, יוצא לך משהו ממש טיפשי".

ארנט, יליד קנדה, בן 41, גדל בטורונטו ומגדיר את עבודתו כשחקן מאז שיש לו ילדים כ"תחביב אינטנסיבי". אביו היה עורך דין וכורם בין שאר עיסוקיו. הופעתו הראשונה בקולנוע היה בסרט "אירי" של פליסטי האפמן. לפני שפרץ לתודעה בתפקיד ב"משפחה בהפרעה" שיחק תפקיד דרמטי כסוכן אף-בי-איי ב"סופרנוס" ותפקידי אורח ב"סקס והעיר הגדולה" ו"ויל וגרייס". ב"אחוזת ויילד" הוא שיחק לצד קרי ראסל. הוא נישא לפולר ב-2003. אלה נישואיו השניים. הוא הופיע בסדרה שלה "מחלקת גנים ונוף", שהיא לדבריו "הסדרה המצחיקה ביותר כעת בטלוויזיה ולא רק בגלל הקשר המשפחתי". הוא השתתף בה בהופעת אורח. לדמותו קראו כריס. לארנט ולחברו מ"משפחה בהפרעה" ג'ייסון בייטמן יש חברת הפקות DumbDumb שיוצרת תוכן שיווקי-קומי לאינטרנט.

אתה מן הסתם אינך אב שנשאר בבית. איך היית מגדיר את ההורות שלך? במה היא שונה מזו של אביך, למשל?

"מאוד שונה. הדור שלנו מגדל את הילדים אחרת. לאבי לא היתה ברירה. הוא נהג לצאת כל יום מוקדם בבוקר ונעדר כל היום מהבית. זה מה שהוא היה צריך לעשות כדי לפרנס את המשפחה. אני בחרתי בעבודה שמאפשרת לי להיות הרבה יותר זמן בבית. במשך שלושה שבועות אני עובד מבוקר עד הערב, ואז שבועיים בחופש. בלוס אנג'לס, אשתי ואני עובדים באותו מבנה באולפנים, אז אנחנו נפגשים ומביאים את הילדים לשם. יש לנו אינטראקציה הרבה יותר גדולה עם הילדים משהיו להורים בדורות עברו, אבל זה לא ייחודי רק לשחקנים, אלא בכלל לדור שלנו".

נכון. כמעט אין הפרדה כיום בין עולם הילדים לעולם המבוגרים.

"זה מצחיק, לפני שנים כשהייתי יותר צעיר נהגתי להתנגד למקום המרכזי שיש לילדים בחברה האמריקאית. עיצבן אותי שאי אפשר לעשות או להגיד כל מיני דברים בגלל נוכחות הילדים. אבל עכשיו, כשאני הורה, באופן אנוכי, אני חושב שכולם צריכים להתחשב בזה".

האם ייתכן שהחיים שלך ושל איימי עוד יותר מצחיקים מאשר בקומדיה ששימשתם לה בסיס. אולי עדיף לראות את גרסת הריאליטי של "ערים כל הלילה" בכיכובכם?

"רוב האנשים חיים את הגרסה האמיתית. האם זה לא הייעוד שלנו להתרבות? זאת כנראה המחשבה הכי מעמיקה שאי פעם היתה לי. גרסה אמיתית שלנו תהיה משעממת למדי. אני חושב שריאליטי בטלוויזיה הוא הרבה יותר מדי סתמי, ואנשים צופים בחיים במקום לחיות אותם. בבית, איימי ואני צוחקים הרבה, אשתי מגלגלת מצחוק וכיפית, אבל לא נראה לי שאנחנו באמת מאוד שונים מבתים אחרים".

בצד הלא נכון

משפחה שונה מבתים אחרים היא "משפחה בהפרעה" שבאחרונה נודע שתשוב בגרסת מיני סדרה, בת תשעה פרקים המוקדשת לכל דמות, ובעתיד גם בסרט קולנוע. כשארנט נשאל אם יש כבר תסריטים הוא אומר כי "מיטש הורביץ כותב את תשעה פרקי המיני-סדרה. אנחנו מתחילים לצלם. נטפליקס כבר חתמה על חוזה להפיץ את זה. אחרי הרבה מאוד שנים של דיבורים על החייאת הסדרה והכחשות וכו', גם אנחנו די בשוק שזה באמת קורה".

האם היום, עם כל אפיקי השידור האלטרנטיבים שישנם, אפשר היה להציל את "משפחה בהפרעה" שסבלה אז מנתוני צפייה חלשים אבל היה לה קהל מעריצים נאמן?

"יכול להיות. אם מסתכלים על הרייטינג של ‘ערים כל הלילה' יש לה הישגים טובים, אבל אם בוחנים את הנתונים בהקלטות במכשירי הקלטה - הסדרה מקבלת את אחוזי ההקלטה הגבוהים ביותר מכל תוכנית אחרת בטלוויזיה. זה גם הגיוני, האנשים שהתוכנית שלנו פונה אליהם הם הורים שאין להם זמן לראות טלוויזיה בשעה הרגילה.

"'משפחה בהפרעה' עלתה כשעוד לא הביאו בחשבון את נתוני ההקלטה, אבל בפעמים היחידות שמדדו את הצפייה בטיבו בזמן שהסדרה שודרה התוצאות היו מדהימות. היא טיפסה מהמקום ה-100 למקום ה-20. למרבה הצער היינו בצד הלא נכון של מהפכת הטכנולוגיה. ועכשיו בגלל אותם אפיקים חדשים אנשים עדיין צופים ב'משפחה בהפרעה'. בהולו (אתר הורדות רשמי אמריקאי) הסדרה עדיין מצליחה מאוד. כל יום ניגשים אלי אנשים ואומרים לי שהתחילו לצפות ב'משפחה בהפרעה', והם פשוט מתים על זה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ