רותה קופפר

חברת ההפקה הישראלית יסמין השיקה אתמול בארצות הברית את דוג-טי-וי (Dog TV), ערוץ טלוויזיה שמיועד כולו לצפייה של כלבים. הערוץ הראשון מסוגו להולכים על ארבע ישודר בסן דייגו שבקליפורניה בחברות הכבלים טיים וורנר וקוקס, ובשלב זה הוא מוצע חינם. הליך הפיתוח של הערוץ נמשך ארבע שנים, ועל פי מפעיליו הוא הותאם באופן מדעי לחיות המחמד ואף קיבל אישור מצד מומחים בתחום. טרם נודע אם הערוץ יגיע גם לישראל.

לפי יזמי הערוץ התוכניות בו מתפלגות לשלוש קטגוריות. הראשונה היא הגירוי, שנועדה לבדר ולעניין את הכלבים, ובמסגרתה מוצגים קטעים כדוגמת אנשים משחקים בכדורגל. קטגוריית הרגיעה, שנועדה להרדים את הכלבים, מציגה תמונות של כלבים מאושרים על רקע מוזיקת פסנתר נוגה. ואילו הפן השלישי מתמקד בחיזוקים חיוביים התנהגותיים ויציג, לדברי היזמים, תמונות מתוך אימוני אילוף, כגון אשה שניגשת לדלת ביתה ומרגיעה את כלבה הנובח.

"אנחנו כל כך אוהבים את הכלבים שלנו שאנחנו חשים אשמים על שאנחנו משאירים אותם לבד בבית", אמר מנכ"ל דוג-טי-וי גלעד נוימן. לדבריו, הערוץ מספק בידור המותאם לצפיית הכלבים בזמן שבני הבית נמצאים בעבודה.

כלב צופה בדוג-טי-וי. לא מצפים שהכלבים ייצמדו למרקע

עשו לנו לייק ותוכלו לקבל את מיטב כתבות גלריה ישירות אליכם

ראש המחלקה להתנהגות בעלי חיים באוניברסיטת טאפט במסצ'וסטס, ד"ר ניקולס דודמן, מסביר כי "כלבים שנשארים לבד בבית נוטים לדיכאון. הם מאבדים את התיאבון, הם לא משחקים, והעולם שלהם אפור עד שבעליהם חוזרים הביתה". לדבריו, בעלי חיים זקוקים לגירוי קולי וחזותי במשך היום, והתמונות והצלילים בערוץ יכולים לספק אותם מכיוון שהם מותאמים במיוחד לכלבים.

"איננו מצפים שכל הכלבים יישבו מול המסך כל היום במשך שעות", אומר נוימן. לדבריו, כל כלב יגיב לשידור הטלוויזיוני אחרת, אך הוא בטוח שהשידור ירגיע אותו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ