הרל"שית לשעבר של נתניהו מועמדת למועצת הרשות השנייה

ברשימת המועמדים גם ד"ר מור אלטשולר שהתמודדה על מקום ברשימת הליכוד לכנסת, ועו"ד ג'ק בלנגה שייצג בעבר את היישוב היהודי בחברון

אמילי גרינצווייג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמילי גרינצווייג

מיכל אוגולניק, ששימשה בעבר מנהלת לשכתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, וד"ר מור אלטשולר, שהתמודדה על מקום ברשימת הליכוד לכנסת, הן בין חמשת המועמדים לכהן כחברים במועצת הרשות השנייה. כך עולה ממסמך שהפיץ לאחרונה משרד התקשורת. מועצת הרשות השנייה היא הגוף הרגולטורי העוסק בפיקוח על הערוצים המסחריים, ערוץ 2 וערוץ 10 וכן על תחנות הרדיו האיזוריות.

אוגולניק משמשת בימים אלו מנהלת רגולציה של קבוצת פז נפט בע"מ. בין השנים 2005-2006 שימשה מנהלת לשכתו של נתניהו, עת כיהן כשר האוצר. קודם לכן היתה יועצת בכירה למודי זנדברג משינוי, כששימש כשר המדע והטכנולוגיה. יצוין כי אוגולניק איננה חברה באף מפלגה. ד"ר אלטשולר היא חוקרת אקדמית בתחומי מחשבת ישראל. היא נוהגת לפרסם טורי פובליציסטיקה והייתה חברה בכמה פאנלים של תוכניות אקטואליה פוליטיות, בהן "מועצת החכמים" ו"פוליטיקה". אלטשולר נחשבת לבעלת דעות פוליטיות ימניות ולפני כעשרה חודשים הועלה שמה בתקשורת לאחר שסטרה למזכ"ל שלום עכשיו יריב אופנהיימר, מאחורי הקלעים של התוכנית "פוליטיקה". מאוחר יותר התנצלה.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות אל הפייסבוק שלכם

המועמד השלישי הוא עו"ד ורואה החשבון ג'ק בלנגה, המתמחה בייצוג חברות גדולות במשק מול רשות המסים. בלנגה מייצג בין היתר את חברת נס וחברת מאיר, וייצג בעבר גם את האגודה השיתופית של היישוב היהודי בחברון.

הרשימה כוללת גם את רואה החשבון דוד גולדברג וד"ר צוריאל ראשי, ראש החוג לתקשורת במכללת "ליפשיץ" ומרצה באוניברסיטת בר אילן. שמו של ראשי נוסף בימים האחרונים לרשימה לאחר שפרופסור יחיאל לימור ביקש להסיר את מועמדותו כיוון שבנו, יואב לימור, הוא אחד ממגישי תוכנית הבוקר בערוץ 2.

מבין חמשת המועמדים ייבחרו לבסוף שניים שיחליפו את אמנון נדב ושי בזק, שהפסיקו את חברותם במועצה לפני למעלה משנה. בחירתם של החברים החדשים במועצה תיעשה על ידי שר התקשורת, משה כחלון, בכפוף לאישור המועצה לבחינת מינויים בשירות הציבורי.

יו"ר אגודת העיתונאים בירושלים, דני זקן, הביע צער על כך שפרט לד"ר ראשי אין ברשימה אנשים המתמחים בתקשורת. "ראוי שבמועצה יכהנו אנשים המייצגים מגזרים שונים בציבור", אמר. ממשרד התקשורת נמסר כי "בהתאם לנוהל המקובל והנחיות הלשכה המשפטית פנה השר כחלון ל-80 ארגונים וביקש שימליצו על שני שמות של מועמדים למועצה. התקבלו כ-40 שמות, ומתוכם גיבש השר רשימה מצומצמת של חמישה מועמדים, שהועברו להתייחסות נוספת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ