משרד החקלאות אסר על הכנסת פרה לבית "האח הגדול"

בהפקת התוכנית רצו כי משתתפי התוכנית יחלבו את הפרה במסגרת אחת המשימות. הממונה לחוק צער בעלי חיים קבעה כי עשוי להיגרם לפרה סבל

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור
אילן ליאור

משרד החקלאות אסר על הזכיינית קשת להכניס פרה לבית "האח הגדול" לצורך משימה. בשבוע שעבר ביקשה הפקת התוכנית, שזוכה ליותר מ-40% צפייה כמעט מדי שבוע, אישור להכניס את הפרה לבית כדי שהמשתתפים יחלבו אותה ידנית באחת המשימות. בהפקה סירבו לחשוף פרטים נוספים על המשימה המתוכננת. משרד החקלאות, האמון על היתרים להשתתפות בעלי חיים במופעים ובתוכניות טלוויזיה, דחה אתמול את הבקשה. המשרד ניהל בימים האחרונים מגעים עם ההפקה, אך קבע בסופו של דבר כי יש חשש לגרימת סבל לפרה אם תשולב בתכנית.

הממונה על פי חוק צער בעלי חיים במשרד החקלאות, ד"ר נירית צפורי-ברק, הסבירה כי "הפרה רגילה לשגרה וסדר יום של חליבה במכונת חליבה שלוש פעמים ביום, אכילה ורביצה. בתוכנית אמורה הפרה להיחלב ידנית, על ידי אנשים שאינם מנוסים בכך, וכאשר היא מוקפת במספר לא מבוטל של משתתפים סביבה". היא הוסיפה כי "הפרה היא חיה חברתית המורגלת להיות חלק מעדר של פרות, והשתתפותה בתוכנית, כשהיא מבודדת מהעדר, עשויה לגרום לה למתח". היא קבעה כי יש סיכוי סביר שייגרם לפרה סבל ולכן החליטה שלא להעניק היתר לתוכנית.

עשו לנו לייק ותוכלו לקבל את מיטב כתבות גלריה ישירות אליכם

לפי חוק, חובה לקבל את אישור משרד החקלאות כדי לשלב בעלי חיים במופע, ובכלל זה אירועים, תערוכות, פרסומות ותוכניות טלוויזיה. עם זאת, במשרד אומרים שלא פעם נודע להם על מקרים שנדרש אישור, אך איש לא ביקש אותו. "גרימת סבל אינה חייבת להיות תוצאה של התעללות. אנחנו נוטים לא לאשר מופע שגורם לבעל החיים לעשות משהו לא טבעי בשבילו. זה יכול להכניס אותו ללחץ בדיוק כמו שבני אדם נכנסים ללחץ", אומרת צפורי-ברקי.

לפני מספר חודשים הופיע בתוכנית "ערב חדש" אייטם ובמרכזו חליבה של עז על ידי תחקירנית התוכנית. בעקבות שידור הקטע בו שתתה התחקירנית חלב היישר מהעטינים של העז קיימה הטלוויזיה החינוכית דיון וקבעה כי מדובר בהחלטה עריכתית שגויה. הפקת "האח הגדול" אישרה שפנתה למשרד החקלאות ומסרה שתכבד את החלטת המשרד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ