יעקב אילון פורש מחדשות 10 בגלל המעבר לירושלים

המגיש הבכיר הודיע על עזיבת חדשות 10 בשל חוסר שביעות רצונו מתפקוד המהדורה מאז שעברה לבירה. "הסכמתי לטירוף לזמן מוגבל", כתב

אמילי גרינצווייג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמילי גרינצווייג

יעקב אילון, המגיש הבכיר של מהדורת החדשות המרכזית של ערוץ 10, הודיע היום (שני) לבכירי הערוץ על רצונו לסיים את תפקידו. במייל שהעביר אילון למנכ"ל חברת החדשות, אורי רוזן, הוא הביע את חוסר שביעות רצונו מאופן תפקוד המהדורה המרכזית מאז העברתה לירושלים. אילון יסיים את תפקידו בסוף חודש אפריל.

אילון הגיש את מהדורת החדשות המרכזית של ערוץ 10 מאז הקמתו ב-2002. קודם לכן הגיש את המהדורה המרכזית של חדשות 2 מאז הקמת הערוץ ב-1993. מאוחר יותר הצטרפה אליו מיקי חיימוביץ', שקודם לכן הגישה לצדו את מהדורת החדשות המרכזית של ערוץ 2. בסוף 2010 הודיעה מיקי חיימוביץ' על עזיבתה את תפקיד מגישת מהדורת חדשות הערוץ לצדו של אילון ובמקומה מונתה, ביוני האחרון, תמר איש שלום. איש שלום ואילון הגישו את המהדורות בפורמט נפרד ולא באופן זוגי.

"רובכם עדים לפרקטיקה האווילית שמתרחשת מדי ערב במהדורה המרכזית מאז אחד בינואר, שבמהלכה עבדכם אורז כל יום את מטלטליו ונוסע לבדו לירושלים כדי להגיש משם מהדורת חדשות", כתב אילון. "גם אם הצופים לא לגמרי מבינים שאת תמונת האולפן מקרינים מאחוריי בצורה אלקטרונית, הם שמים לב למשל שאין יותר ראיונות באולפן החדשות ושלאחרונה חווינו רצף תקלות טכניות שלא היו כבר שנים, שלא לדבר על שורה של טעויות תוכן שנובעות משיבושים בתאום".

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ופרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

יעקב אילון עוזב את ערוץ 10צילום: אריאל שליט

לדבריו, "הפרקטיקה חסרת התקדים הזו שבה מגיש המהדורה יושב בגלות בלי יכולת לדבר עם כתבים ועורכים, בלי יכולת לצפות בכתבות ובניתוק מוחלט מהמערכת איננה יכולה להמשך. אבל היא תמשך".

עוד כתב אילון: "אחסוך מכם את כל הפלפולים הרגולטוריים שהביאו ל'פתרון' הקלוקל הזה. אין בינם ובין טלוויזיה נורמלית שום דבר - רק פגיעה באיכות המהדורה ובצופים. הסכמתי לטירוף הזה לזמן מוגבל נוכח הטענה שזה 'יציל' את ערוץ 10. אז הערוץ ניצל והזמן עבר, אבל תנאי העבודה הבלתי אפשריים האלה נשארו". את המייל חתם במילים: "את דברי הפרידה וההספדים נשאיר להזדמנות אחרת. שלכם, מאי שם בשער הגיא – האיש שפעם הגיש מהדורת חדשות ועכשיו רק רואה אותה ממרחק 80 ק"מ".

במייל ששלח המנכ"ל רוזן לעובדי החדשות הוא כתב: "קיבלתי בצער הבוקר את הודעתו של יעקב אילון על רצונו לפרוש מהגשת המהדורה בסוף חודש אפריל. זה לא סוד שיעקב סבל בחודשיים האחרונים יותר מכולנו מהמעבר הכפוי לשידור בירושלים, ומהפגיעה שנגרמה כתוצאה מכך על המסך. כמעט שאין צורך לציין את התרומה המכרעת של יעקב לחדשות 10, החל מהקמתה (ועוד לפני כן ב'חדשות ישראל'), דרך כל האירועים החדשותיים הגדולים של עשר השנים האחרונות בארץ ובעולם, ההישגים העיתונאיים והפרויקטים המיוחדים ששודרו בערוץ".

עוד כתב כי "הצופים בבית פחות מכירים את התרומה הענקית של יעקב מאחורי הקלעים, גם בצד העיתונאי וגם בצד הטכנולוגי, שבו הפכנו בעיקר בזכותו למובילים בישראל ובעולם. אני בטוח שיעקב יחסר גם לנו בחדשות 10 וגם לצופים בבית".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ