שינויים בשידורי ערוץ 1: רצועת אקטואליה יומית קלה אחר הצהריים

אמילי גרינצווייג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמילי גרינצווייג

כתבת התקשורת של "הארץ"

ברשות השידור שוקלים שינויים בלוח שידורי הערב של הערוץ הראשון. מלבד הכוונה להקדים את מהדורת מבט לשמונה, נבחנת האפשרות לבטל את התוכניות המקדימות למהדורה ולהחליפן ברצועת אקטואליה יומית. בשבוע שעבר התקיימו מבחני מסך ראשונים למועמדים להגשת המהדורה המרכזית של הערוץ, "מבט" ולהגשת מבזקים בערוץ. מבחני המסך נערכו לאחר שהוחלט לאחרונה על החלפת המגישים ינון מגל ומירב מילר.

למבחני המסך ניגשו רכז הכתבים, אדי אהרונוף, וכן נתיב רובינזון ושדרן הרדיו עופר נחשון. יחד עמם נבחנו, במתכונת של הגשה זוגית אמיר איבגי ומיכל רבינוביץ'. איבגי התחיל את עבודתו בערוץ כעורך לפני כשנה ולפני כן עבד בחדשות המקומיות. רבינוביץ' מגישה כמה תוכניות בערוץ ובהן את "חדשות השבת". כמו כן, נבחנו שתי מועמדות חיצוניות לרשות העובדות בערוצים מתחרים. ברשות טרם הוחלט אם הגשת המהדורה תהיה במתכונת של הגשה זוגית או של מגיש בודד.

המועמדת המועדפת מתוך הרשות לקבלת תפקיד מגישת המהדורה היא גאולה אבן, לגביה נבחנת אפשרות של הגשה בודדת. אבן, מהמגישות הבולטות של הערוץ, הגישה בשנים האחרונות את "הערב עם גאולה אבן" המשודרת בשעה שש. לפני כן מילאה תפקידים שונים, בהם הגשת "יומן".

התוכנית הנוכחית כוללת כאמור גם שינוי תפישתי של מערך מבט, שיכלול מינוי של עורך ראשי לתוכנית. כיום קיימים שלושה עורכים מתחלפים למהדורה. ההערכות ברשות הן כי אלון מזר, היום עורך "פוליטיקה" , ימונה לתפקיד זה.

כאמור, במסגרת אותה תוכנית נבחנת אפשרות לבטל את התוכניות "מכל מקום", מהדורת חדשות מקומית בערוץ, ואת "הערב עם גאולה אבן" ולהחליפן ברצועת אקטואליה קלה חדשה בין השעות חמש וחצי ועד שבע. הרצועה צפויה לכלול שידורים מרחבי הארץ ועיסוק בתוכני כלכלה, תרבות וספורט. כלל השינויים צפויים להיכנס לתוקפם במאי, עם תחילת יישומה של הרפורמה ברשות השידור. מהרשות נמסר בתגובה: "כחלק מההיערכות הכוללת להעלאת לוח השידורים החדש, נערכים גם מבחני בד לתוכניות השונות בערוץ הראשון".

תגובות