בקרוב בערוץ הראשון: סדרת המשך ל"עמוד האש" ודרמה על משה רבנו

רשות השידור יוזמת סדרה של הפקות חדשות שנועדו להפוך את הערוץ הראשון לרלוונטי ואטרקטיבי, במטרה למשוך צופים חדשים רבים

אמילי גרינצווייג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמילי גרינצווייג

ועדת התוכן של רשות השידור אישרה שלשום פרסום של קול קורא להפקת מספר תוכניות חדשות בעבור הערוץ הראשון ובהן סיטקום, תוכנית אירוח לילית, סדרת המשך ל"תקומה" ו"עמוד האש" וסדרת דרמה שגיבורה משה רבנו. התוכניות מיועדות להפקה מחוץ לרשות, על פי חוק רשות השידור.

מליאת הרשות החליטה כי עבור הערוץ הראשון יופקו תוכנית אירוח לילית שתשודר מדי ערב, תוכנית המיועדת לחיילים, תוכנית אירוח לערב שבת שתשודר לאחר מהדורת "יומן", סיטקום ישראלי ותוכנית שתעקוב אחר מצעד הפזמונים הישראלי. כמו כן הוחלט על הפקת סדרה היסטורית בנושא ארץ ישראל, שתהיה המשך ל"עמוד האש" ו"תקומה", של הרשות.

יצוין כי לדברי בכירים בתחום ההפקה, סדרות בסדר גודל של "עמוד האש" ו"תקומה", דורשות תקופה ארוכה של עשייה שיכולה אף להימשך מספר שנים, ולפיכך הן אינן צפויות להיכלל בלוח השידורים הקרוב.

יו"ר רשות השידור, דוקטור אמיר גילת, אמר בדיון כי "אנחנו נערכים לתפישת שידור חדשה הכוללת רצועות שידור קבועות ובהן תכנים איכותיים של תעודה ודרמה, לצד תוכניות בידור ותרבות, שיהפכו את הערוץ הראשון לרלוונטי ואטרקטיבי, כך שימלא את תפקידו כשידור ציבורי ויוכל למשוך צופים רבים וקהל חדש".

החלטתה של ועדת התוכן מגיעה על רקע דיונים על שינוי חוק רשות השידור. על פי החוק הקיים, הרשות מחויבת בהוצאה של 36% מהכנסותיה, כ-180 מיליון שקלים בשנה, על רכש הפקות מקור. בהסכם שאליו הגיעה לאחרונה הנהלת הרשות עם משרדי הממשלה נקבע הסדר שיאפשר לרשות לעמוד במחויבות זו. תוקפו של ההסכם החדש כפוף לשינוי חוק הרשות בהתאם, ולחתימה על הסכם מימון עם משרד האוצר. אך בדיון שהתקיים השבוע בכנסת, הוחלט לדחות את אישור ההסכם עד לפסיקת בג"ץ בסוגיה. ההסכם הוגש כתגובת המדינה לעתירת איגודי היוצרים לבג"ץ, בעקבות אי-עמידתה של הרשות במחויבויות רכישת התוכן שלה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ