פסיכיאטר "האח הגדול": השלכות הטיפול הוסברו

פסיכיאטר העונה השנייה של התוכנית, אילן רבינוביץ', הגיב להאשמות לפיהן עודד צריכת תרופות. קשת מאיימת על ידיעות בתביעת לשון הרע

אמילי גרינצווייג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמילי גרינצווייג

זכיינית ערוץ 2 קשת העבירה שלשום (שלישי) מכתב התראה לפני הגשת תביעה בגין לשון הרע למערכת ידיעות אחרונות, בעקבות הפרסומים בעיתון ולפיהם הפקת "האח הגדול" עודדה את משתתפי התוכנית לצרוך כדורים פסיכיאטריים. ביומיים האחרונים פורסמו קדימונים לתחקיר שיפורסם מחר בעיתון ובו טוענים שישה מתמודדים בתוכנית כי הפקת התוכנית נתנה להם תרופות.

"מדובר בפרסום המהווה חוליה נוספת בשרשרת פרסומים פוגעניים וחסרי יסוד מבית מדרשכם, שמטרתם לפגוע בקשת נוכח תחרות עסקית ומבלי שהנכם מגלים לקוראים שלכם את האינטרסים המסחריים העומדים בבסיס הפרסומים", נכתב במכתב שהועבר על ידי עורכי דינה של הזכיינית לידיעות. שני הגופים נמצאים בסכסוך זה זמן רב על רקע התחרות בין אתר הבית של קשת, "מאקו" ואתר הבית של ידיעות אחרונות, "Ynet" וקידום תכנים של התוכנית "כוכב נולד" בעיתון "ישראל היום".

הזכיינית שבה ומדגישה כי התרופות ניתנו למשתתפים על ידי ד"ר אילן רבינוביץ', פסיכיאטר העונה השנייה של התוכנית, במסגרת טיפול מקצועי וללא מעורבות ההפקה. בין היתר מלינה הזכיינית על כותרת הקדימון "האח הגדול חילק לנו כדורים פסיכיאטריים", שמרמזת כי הפקת התוכנית חילקה את הכדורים ולא הפסיכיאטר המלווה: "דברים אלו מהווים לשון הרע על מרשתנו, בין היתר משום שהיא מוצגת כפורעת חוק המחלק תרופות מרשם פסיכיאטריות משיקולי תוכן". עוד נטען כי "העובדה שכל תרופה שניתנה למשתתפי התוכנית, ניתנה באמצעות רופא מוסמך הוסתרה על ידכם במכוון מקוראי העיתון".

אילן רבינוביץ'צילום: דניאל בר און

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ופרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

במכתב נדרש כי קבוצת ידיעות תימנע מפרסום נוסף של דברים הנוגעים לכך, ובכללם הכתבה המלאה שתפורסם ביום שישי הקרוב. עוד דורשת הזכיינית כי תפורסם מיידית התנצלות בולטת בעיתון.

אתמול הגיב אילן רבינוביץ' להאשמות בעניינו, בין היתר בכתבה על כך ששודרה בחדשות 2, שממומנת על ידי זכייניות רשת וקשת. רבינוביץ' אמר: "אני יכול להסתכל לסער שינפיין בעיניים ולהגיד שנתתי לו את הטיפול הכי טוב הכי איכותי, הכי מקצועי. לצערי דרך אגב אם הוא היה ממשיך את הטיפול אולי הוא לא היה מגיע למצוקה שהוא נמצא בה עכשיו, כמטפל נקרע לי הלב, אני מזהה אצלו מצוקה אישית מאוד קשה".

בקשת ביקשו להדגיש כי "בעונה הנוכחית לא נדרשה כל התערבות פסיכיאטרית שהיא, ובתוך כך לא התערבות המצריכה טיפול תרופתי". הפסיכיאטרית האחראית בעונה זו, ד"ר ליאת הררי, הוסיפה כי "גם בעונה הקודמת לא נדרש כל טיפול תרופתי. למעשה מתוך קרוב ל-100 דיירים ששהו בבית האח הגדול במהלך 4 העונות, רק שישה בלבד הזדקקו לטיפול שכזה".

מידיעות אחרונות לא נמסרה תגובה. עם זאת גורם בעיתון מסר: ”אין לסיפור הזה שום קשר למאבק בין קשת לידיעות. אין עיתונאי אחד במדינת ישראל שלא היה מפרסם את הסיפור המבהיל של סער שינפיין וחמשת המתמודדים הנוספים. במקום להסיט את הדיון למאבק בין שני הגופים, מוטב שקשת ישיבו לשאלה אחת: איך קורה שבתוכנית טלוויזיה מחלקים תרופות פסיכיאטריות קשות ל-6 מתמודדים לפחות. עובדה שאותה קשת לא מכחישה. על כך צריך להתנהל הדיון הציבורי – ולא על שום דבר אחר. אנחנו מזמינים את הציבור לקרוא את הכתבה ביום שישי ב'ידיעות אחרונות' ולשפוט בעצמם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ