התוכנית "האיש הירוק" משודרת בכבלים למרות החשדות

שידורה של התוכנית הוקפא בשל החשד, אך בערוצי הכבלים ההקפאה הסתיימה אחרי פרק אחד בלבד

אמילי גרינצווייג
כתבת התקשורת של "הארץ"
אמילי גרינצווייג
כתבת התקשורת של "הארץ"

שידורה של התוכנית האקולוגית "האיש הירוק" נמשך, למרות בדיקת מועצת הכבלים והלוויין בחשד למכירת אייטמים. שידורה של התוכנית בהגשת גדי סוקניק, שהייתה מיועדת לזכיינית רשת ולערוצי הבריאות והטיולים בלוויין, הוקפא כתוצאה מהחשד. אולם כעת מסתבר כי בערוצי הכבלים השידור הוקפא לפרק אחד בלבד.

לפני כחודש פורסם ב"הארץ" כי אחת מנותנות החסות לתוכנית היא חברת כימיקלים לישראל של האחים עופר. כמו כן, נחשף כי חברת ההפקה של התוכנית הכינה "מחירון" לרכישת אייטמים בתוכנית והציעה לחברות לשלם בתמורה לסיקור במסגרת לסיקור התוכנית.

בעקבות הפרסום פנה ארגון "רוצים לחיות בלי מכרות" לרשות השנייה ולמועצת הכבלים והלוויין בדרישה לפסול את התוכנית. בעקבות כך פתחו הגופים בבדיקת הנושא ושידור התוכנית הוקפא.

יו"ר מועצת הכבלים והלוויין, ניצן חן, מסר בתגובה לשידורה של התוכנית כי אגף הפיקוח של מועצת הכבלים והלוויין הורה למפיקי הערוץ שלא לשדר את הפרק בנוגע לחברה לישראל, לאחר חשיפת "הארץ". הוא הוסיף כי "מפיקי הערוץ נתבקשו להעביר תצהיר מאומת על ידי עורך דין אשר מעיד כי לא נתקבלה תמורה כלשהי, במישרין או בעקיפין, עבור משדר זה או חלק ממנו כדי לקדם עניין מסחרי כזה או אחר". באשר למחירון שנחשף, נמסר ממועצת הכבלים כי העניין עדיין בבדיקה של אגף הפיקוח.

חברת ההפקה של התוכנית "ענני תקשורת" מסרה כי "הפרק האמור לא שודר. שאר הסדרה משודרת על פי כל כללי מועצת הכבלים והלוויין".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ