תרופות בבית האח

הרשות השנייה דורשת הבהרות מקשת

ברשות למלחמה בסמים דרשו היום לעצור את שידורי התוכנית עד לסיום בדיקת תלונות המשתתפים על שימוש בתרופות פסיכיאטריות

אמילי גרינצווייג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמילי גרינצווייג

הרשות השנייה דורשת הבהרות מהזכיינית קשת בעקבות תלונות של משתתפי תוכנית האח הגדול על מתן תרופות פסיכיאטריות. בהודעה שפרסמה היום (חמישי) נכתב כי הרשות "תבחן את אופן בדיקת כשירותם של המתמודדים להשתתף בתוכנית, את הטיפול הרפואי, הפיזי והנפשי, שקיבלו במהלך התוכנית, וכן את היקף הבעיות הרפואיות והנפשיות שהתגלו במהלכה".

הרשות מסרה עוד  כי הפרסומים האחרונים על האח הגדול "מדאיגים שכן המקרה הינו תקדימי ומעלה שוב את שאלת ההשתתפות בתוכניות מסוג זה, הבטחת כבודם ובריאותם של המשתתפים וכן התאמת התוכניות לשידור בשעות מוקדמות. לנוכח חשיבות העניין ורגישותו הרשות תקיים בדיקה יסודית ומעמיקה, אשר תובא בקרוב לדיון בפני מועצת הרשות השנייה".

גם ברשות למלחמה בסמים ובאלכוהול התייחסו היום לנושא. מנכ"ל הרשות יאיר גלר שיגר מכתב למנכ"ל הרשות השנייה, מנשה סמירה, וליו"ר המועצה לשידורי כבלים ולוויין, ניצן חן, ודרש מהם "לנקוט בצעד חד משמעי – לפתוח בבדיקת התנהלות צוות ההפקה של התוכנית בעונה הקודמת והנוכחית, ועד לסיום הבדיקה ופרסום מסקנותיה, לעצור את שידורי התוכנית בערוץ 2 ולהוריד מהאוויר את שידורי ערוץ 20".

חדר הבקרה של "האח הגדול". החלטות והפתעותצילום: דניאל צ'צ'יק

בידיעות אחרונות שפרסמה את הסיפור לא הגיבו היום לנושא. עם זאת גורם בעיתון מסר בתגובה לטענות מצד הזכיינית קשת בדבר הפרסום כי "אין לסיפור הזה שום קשר למאבק בין קשת לידיעות. אין עיתונאי אחד במדינת ישראל שלא היה מפרסם את הסיפור המבהיל של סער שינפיין וחמשת המתמודדים הנוספים".

לדבריו, "במקום להסיט את הדיון למאבק בין שני הגופים, מוטב שקשת ישיבו לשאלה אחת: איך קורה שבתוכנית טלוויזיה מחלקים תרופות פסיכיאטריות קשות ל-6 מתמודדים לפחות. עובדה שאותה קשת לא מכחישה. על כך צריך להתנהל הדיון הציבורי - ולא על שום דבר אחר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ