בעלת הזכויות על פורמט תוכנית הטלוויזיה "האח הגדול", ענקית הטלוויזיה ההולנדית "אנדמול", נותנת רוח גבית לזכיינית ערוץ 2, קשת, בעקבות הפרסומים על מתן תרופות פסיכיאטריות למשתתפים בתכנית.

בהודעה שפרסמה חברת ההפקה נכתב כי "אמנם אנדמול אינה מפיקה את האח הגדול בישראל ולכן אינה יכולה להגיב על פרטים ספציפיים בנוגע לתכנית בקשת, אך אנו יכולים לאשר כי הבטחת רווחתם של הדיירים על ידי מתן גישה למומחי רפואה, כולל פסיכולוגיה, היא הפרקטיקה הסטנדרטית בהפקות הפורמט ברחבי העולם". עוד צוין כי “כחלק מפרקטיקה זו, ההחלטות הרפואיות מתקבלות אך ורק בהסכמה בלעדית וישירה של היועץ המקצועי והדייר, וזאת תחת סודיות מוחלטת. אין לנו ספק כי קשת נהגה בהתאם לנהלים אלה".

בתוך כך, הרשות הלאומית למלחמה בסמים ואלכוהול העבירה לרשות השנייה ולמועצת הכבלים והלווין מכתב ובו דרישה להקפיא את שידורי התוכנית עד שיסתיים הליך הבדיקה בעניינן. במכתב ששלח מנכ"ל הרשות למלחמה בסמים ואלכוהול, יאיר גלר, נטען כי מדובר בתגובה חריגה לאירוע חריג. יצוין בהקשר זה כי הרשות כבר ביקשה מהזכיינית להעביר לה הבהרות בעניין הפרסום וכי מועצת הרשות תתכנס לדיון בנושא.

מתחם "האח הגדול" בינואר השנהצילום: דניאל צ'צ'יק

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ופרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

בנוסף, יו"ר ועדת החינוך בכנסת, ח"כ אלכס מילר (ישראל ביתנו), הודיע כי יקיים דיון מיוחד בנושא. לדברי ח"כ מילר, לדיון, שיתקיים בעוד כ-10 ימים, יוזמנו נציגי ההסתדרות הרפואית וארגוני פסיכיאטריה. "הכוונה היא לעשות דיון כולל ומהותי על הנושא" אמר מילר.

מקשת נמסר בתגובה לדרישת הרשות למלחמה בסמים: "אנו דוחים מכל וכל את דרישת מנכ"ל הרשות למלחמה בסמים, מבלי לדעת את העובדות. העובדות הן, כי מתוך 96 דיירים ששהו ושוהים בבית האח הגדול, שישה קיבלו טיפול תרופתי פסיכיאטרי. הטיפול בעונה זו הוצג בשקיפות בסרט דוקומנטרי אישי שערך גואל פינטו ששודר בתאריך 11.4.210 ושודר בשידור חוזר השבוע, בו סיפר כי נטל כדורים ואף ראיין את ד"ר רבינוביץ בנושא. טוב יעשה מר גלר אם יתמקד בעיקר תפקידו – למנוע הפצת סמים ברחובות ישראל".

עוד ציטטו בקשת את דברי ד"ר ליאת הולר הררי, הפסיכיאטרית האחראית של התכנית בעונה הנוכחית, לפיהם בעונה זו לא נדרשה כל התערבות פסיכיאטרית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ