תלונה נגד מנהל חטיבת החדשות בערוץ 1: קיבל היתר לעבודה פרטית בניגוד לנהלים

אגודות העיתונאים בתל אביב וירושלים הגישו תלונות נגד משה נוסטלבאום משום שקיבל את ההיתר בניגוד לחוות הדעת המשפטית

אמילי גרינצווייג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמילי גרינצווייג

הנהלת רשות השידור הנפיקה למנהל חטיבת החדשות ברשות, משה נסטלבאום, היתר לעבודה פרטית בניגוד לחוות הדעת המשפטית בעניין. הפרשה החלה בסוף החודש שעבר כשביקש נסטבלאום היתר לעבודה פרטית כמנחה ומרצה באירועי "שבת תרבות". אתמול שלחו אגודות העיתונאים בתל אביב וירושלים ,מכתב חריף בעניין לרשות.

מנהל הטלוויזיה הישראלית, מושון מצליח, אמר כי יאשר את בקשתו של נסטלבאום בתנאי שחוות דעת משפטית של יועצי הרשות תקבע כי היא עומדת בקריטריונים של נוהל עבודה פרטית. על פי הנוהל לא יינתן היתר זה לעובדים בכירים ברשות, "למעט לצורך הנחיית טקסים ממלכתיים, ציבוריים ו/או לאומיים, ולצורך הרצאות במוסדות להשכלה גבוהה בלבד".

בחוות הדעת המשפטית נכתב לפיכך כי בקשתו של נסטלבאום אינה עומדת בהוראות הסעיף, וכי מתקיים חשש לניגוד עניינים בין עבודתו כמנהל חטיבת החדשות לבין עבודתו הפרטית ב"שבת תרבות" בה משתתפים בכירים בעולם התקשורת, הפוליטיקה והתרבות. "עולה חשש ולו למראית עין שתכני החדשות ו/או שבת תרבות משפיעים אחד על השני" נכתב.

עם זאת, מנכ"ל הרשות יוני בן מנחם, החליט לאשר את הבקשה לעבודה פרטית לתקופה של חצי שנה. באישור נקבע כי נסטלבאום יחתום על הסדר ניגוד עניינים, והוא נדרש להתחייב שלא להפיק או לערוך את "שבתרבות" אלא להנחותה בלבד.

מהרשות נמסר בתגובה: "אנו פועלים בהתאם להוראות נוהל עבודה פרטית ואוכפים אותו על כל העובדים ללא יוצא מהכלל". נסטלבאום מסר בתגובה לטענות כי "אישור העבודה הפרטית ניתן כחוק והעבודה מתבצעת על פי הנהלים ואין חריגה מהם", והדגיש כי הוא משמש כמנחה ב"שבתרבות" קרוב ל-30 שנה וקיבל לכך אישורים בעבר. לדבריו, לאחר מינויו לתפקיד מנהל חטיבת החדשות ביקש לחדש את האישור שניתן לו על פי הנוהל, ואישור זה חודש, לכן עבודתו הפרטית נעשית על פי כל הכללים.

משה נסטלבאוםצילום: דני שטרק

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ