מנכ"ל משרד הבריאות זימן את ד"ר אילן רבינוביץ' לבירור בעקבות "האח הגדול"

דן אבן ואמילי גרינצווייג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דן אבן ואמילי גרינצווייג

מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' רוני גמזו, זימן את ד"ר אילן רבינוביץ' לשיחת בירור בנושא הפרסומים האחרונים בתקשורת על תפקידו כפסיכיאטר בתוכנית "האח הגדול". גמזו מבקש לקבל את גרסתו של רבינוביץ' לטענות משתתפי התוכנית לפיהן עבר רבינוביץ' לכאורה על כללי האתיקה, ונתן טיפול תרופתי למתמודדים מבלי לספק להם הסברים מלאים אודות התרופות הפסיכיאטריות. שיחת הבירור תערך במשרד הבריאות בימים הקרובים.

יש לציין כי משרד הבריאות נסמך על עדויות שפורסמו בנושא, אך טרם נתקבלה במשרד תלונה ישירה נגד רבינוביץ'. במידה שיעלה הבירור פרט כלשהו המטיל דופי בטיפול שנתן הפסיכיאטר, יש בידי המשרד את האפשרות להעמידו לדין משמעתי, ולנקוט נגדו בצעדים, החל מנזיפה וכלה בשלילת רישיון זמנית או לצמיתות. בשלב זה מעריכים במשרד כי הראיות אינן מצביעות על ביצוע עבירה במסגרת הטיפול התרופתי שניתן למתמודדים.

חרף הדי הפרשה, במשרד הבריאות אין כרגע כוונה לפעול למיסוד כללי התנהגות של צוותים רפואיים בתוכניות ריאליטי. במשרד מסבירים כי הפיקוח על צוותי רפואה כולל את כל פעילותם הרפואית, ואין צורך בכללים נפרדים לגבי תפקודם של צוותים רפואיים בתוכניות טלוויזיה.

אילן רבינוביץ'. יספק הסבריםצילום: דניאל בר און

ד"ר רבינוביץ הכחיש עד כה את ההאשמות על אופי הטיפול שהעניק למשתתפי התוכנית. במקביל, בימים האחרונים שכר רבינוביץ' את שירותיהם של יועצי התקשורת רונן צור ומשה קלוגהפט.

בתגובה לדברים מסר קלוגהפט כי: "במכתב שהעביר מנכ"ל משרד הבריאות מצויין באופן ברור כי מטרת הפגישה הינה לקבל את הפרטים מנקודת מבטו של ד"ר רבינוביץ'. פרופ' גמזו הדגיש במכתבו כי אינו מבקש להיכנס לכל הפרטים ולבצע תחקיר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ