המנגנון |

הרשות תבחן פרישת יובל דיין מדה וויס

בדיקת הרשות השנייה תתמקד בשאלה האם ב"רשת" ידעו על כוונתה של דיין לפרוש לפני שהסתיימה הצבעת הצופים בבית

אמילי גרינצווייג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמילי גרינצווייג

הרשות השנייה פנתה אתמול בבוקר לזכיינית ערוץ 2 רשת כדי לברר אם אנשיה היו מודעים לרצונה של יובל דיין, המתמודדת שנחשבה למובילה ב"דה וויס", לפרוש מהתוכנית. "אם כן, מדוע התבקש הציבור להצביע ולשלוח מסרונים בעד יובל דיין, כאשר ייתכן ומסרונים אלו לא ייספרו?", נכתב במכתב ששלחה סמנכ"ל הטלוויזיה ברשות, איילת מצגר למשנה למנכ"ל רשת, שאול מגנזי. שלשום, במהלך חצי גמר התוכנית, הודיעה דיין על פרישתה, לאחר שהסתיימה הצבעת קהל הצופים.

דיין פנתה לראש הנבחרת שלה, שלומי שבת, וביקשה ממנו להעביר למתמודד אחר את הנקודות שתיכנן לתת לה. שבת קיבל את בקשתה וכך עלה המתמודד צחי הלוי לשלב הגמר. על פי הצבעת הצופים קיבלה דיין 57% מהקולות לעומת 43% שניתנו להלוי.

התוכנית זכתה ל32.5 אחוזי צפייה בממוצע בקרב האוכלוסייה היהודית עם שיא צפייה של 38.2 אחוזים בעת ההודעה של דיין על פרישתה. הרייטינג הממוצע של התוכנית בשבוע שקדם להודעה היה נמוך מ-30 אחוזים.

צופי התוכנית סערו וגעשו בעקבות פרישתה של דיין ועמוד התוכנית ברשת הפייסבוק התמלא בהודעות תמיכה בזמרת. במקביל נרשמו פניות המבקשות את השבת עלות שליחת הודעות ההצבעה לדיין כמו גם טענות בדבר אותנטיות הפרישה. "זה סיפור מכור", כתבו צופים רבים, וטענו כי הפרישה תוכננה מראש יחד עם ההפקה.

בזכיינית מכחישים את הטענות לפיהן הפרישה היתה ידועה מראש. כבר בסיום התוכנית אמרו ברשת כי "בימים האחרונים התלבטה קשות יובל יחד עם משפחתה ועם הפקת התוכנית באשר להמשך דרכה, זאת בשל רצונה להתרכז בשלב זה של חייה בלימודיה". ברשת ציינו כי דיין קיבלה את ההחלטה הסופית במהלך התוכנית, והם תומכים בה. גורם בהפקת התוכנית הסביר כי בתקופה האחרונה ניתן היה לראות שקשה לדיין, אולם דבר ההחלטה לפרוש לא היה ידוע.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב כתבות גלריה ישירות לפייסבוק שלכם

אתמול נשמעו גם טענות ולפיהן על ההחלטה של דיין השפיע גם החוזה שלה עם חברת התקליטים הליקון. על פי החוזים של המתמודדים בתוכנית עם החברה, מחויבותם להליקון גדלה ככל שהם מתקדמים לשלב גבוה יותר בתוכנית. על פי החוזה, מועמדים שעולים לשלב הגמר חתומים על התחייבות של שנתיים לחברת התקליטים. על פי נתוני הצבעת הקהל, לולא הפרשה, היתה דיין עולה לשלב הגמר. מהליקון נמסר עם זאת כי חוזי ההתקשרות עם המשתתפים תואמים את כללי הפורמט בחו"ל.

בתגובה לטענות בדבר משלוח ההודעות נמסר מרשת כי תזכה בעלות משלוח המסרונים את כל הצופים שהצביעו לדיין. בזכיינית אומרים כי ההחלטה לזכות את הצופים התקבלה כבר לאחר שידור התוכנית, מבלי שנעשתה פנייה בעניין, אולם ההודעה עליה התעכבה בשל בירור הפרטים הטכניים. "הבדיקה באשר לזיכוי הלקוחות כרוכה בבירור טכני עם חברות הסלולר. לכשיסתיים, יזוכו הלקוחות שסימסו ליובל דיין", אמרו.

-------------------------------------------------------------------------------------

מנגנון הריאליטי / ליאת אלקיים

מי יזכה בגמר? מי הפייבוריט? מי יכול לסבול את רמי קליינשטיין? למי איכפת. זה כמה שבועות שיחות הברזייה בסוגיה (שלא לומר ועדות הכנסת בנושא) עברו מעיסוק בתוכן, לניסיון לפענח את המנגנון המורכב שמאחורי התוכניות.

במהלך שנדמה שנכתב על ידי תסריטאי מבריק (זה של "מראה שחורה" של הבי-בי-סי), פרשה יובל דיין מהתוכנית "דה וויס", ופרישתה רק מעצימה את השאלה: איך זה עובד באמת?

כנראה שככה. רשת זוכה להצתה מחודשת של עניין ובעיקר להזדמנות למצב את עצמה כאנטי קשת. ללחוש בעקיפין על אוזני הצופים בעוד ששם מזיקים למתמודדים, אנחנו שומרים על על נפשם הזכה וגם על חשבון הבנק שלכם .

ויובל דיין? היא נערה בת 17 שזכתה ל-2 מיליון צפיות ביו טיוב. אין לדעת מה עובר לה בראש. האם היא הצילה את עצמה? ואולי את התוכנית שדשדשה לגמר שתוצאותיו צפויות? בכל מקרה היא מצטיירת כמי ששברה את הריאליטי, שזכתה ממילא. האמת היחידה היא שאיש לא מפסיד מהפרישה של דיין, אפילו לא שלומי שבת.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ