אחרי אבסדזה, דרישה לבטל את השתתפותו של שלומי לחיאני ב"רוקדים עם כוכבים"

במכתב ששלחה לרשות השנייה טוענת תנועת אומ"ץ כי "אין זה יאה וחינוכי שבתוכנית שבה צופים אלפי אזרחים יופיע ראש עיר שהמשטרה המליצה להעמידו לדין פלילי"

אמילי גרינצווייג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אמילי גרינצווייג

תנועת אומ"ץ פנתה אתמול לרשות השנייה בדרישה לבחון את השתתפותו של ראש עיריית בת ים, שלמה לחיאני, בתוכנית הריאליטי "רוקדים עם כוכבים". בפנייה שהעבירה התנועה ליו"ר הרשות אילן אבישר נכתב כי "אין זה יאה וחינוכי שבתוכנית שבה צופים אלפי אזרחים יופיע ראש עיר שהמשטרה המליצה להעמידו לדין הפלילי בעבירות של קבלת שוחד, מרמה והלבנת הון, והפרקליטות שוקדת על הכנת כתב אישום פלילי נגדו".

המכתב מתייחס גם לחוות דעת שכתב לאחרונה היועץ המשפטי של הכנסת, איל ינון, שאסרה על השתתפות חברי כנסת בתוכנית. חוות הדעת ניתנה בשל השתתפותה המתוכננת של ח"כ נינו אבסדזה (קדימה), ולטענת התנועה יש להחיל את האיסור גם במקרה של ראש העיר.

יו"ר מועצת הרשות השנייה, ד"ר אילן אבישר, מסר בתגובה כי: "הרשות אינה מוצאת מקום למנוע את השתתפותם של אישי ציבור בתוכנית טלוויזיה בשל חשדות נגדם. כל עוד אשמתו של לחיאני לא הוכחה, ולראיה הוא מכהן במשרה ציבורית רמה כראש עיריית בת ים, אין זה מתפקידה של הרשות השנייה להוות בית דין שדה ולחרוץ את גורלו". בזכיינית ערוץ 2 רשת, בחרו שלא להגיב. תגובתו של שלמה לחיאני לא התקבלה עד למועד סגירת העיתון.

לחיאני. הרשות לא תפסול את מועמדותו מבלי שהוכחה אשמהצילום: דודו בכר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ