קשת תקים ועדה לבחינת סוגיות אתיות-רפואיות בתוכניות

ההודעה של הזכיינית מגיעה על רקע דיון ציבורי סוער סביב פרשת הכדורים הפסיכיאטריים בתוכנית הריאליטי "האח הגדול"

אמילי גרינצווייג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמילי גרינצווייג

קשת הודיעה הערב (רביעי) כי היא מקימה וועדה שתבחן סוגיות אתיות-רפואיות בתוכנית טלוויזיה. בראש הוועדה יעמוד ד"ר גיל סיגל, מומחה לרפואה ומשפט וחבריה יהיו ד"ר יובל קרניאל, מומחה לאתיקה ותקשורת ופרופ' משה קוטלר, יו"ר המועצה הלאומית לבריאות הנפש. הצוות עתיד לגבש קוד אתי-רפואי לתוכניות של הזכיינית.

בשבועות האחרונים מתקיים דיון ציבורי סוער סביב פרשת הכדורים הפסיכיאטריים בתוכנית הריאליטי "האח הגדול". סער שיינפיין, שהתמודד בעונה השנייה של התוכנית, טען כי במסגרת השתתפותו סופקו לו כדורים פסיכיאטריים, מבלי שהוסברו לו תופעות הלוואי, כדי להשאירו בתוכנית. בתגובה הודיעו מועצת הכבלים והלווין והרשות השנייה כי יקיימו בדיקה מקיפה של הטענות. דיון בעניין התקיים גם בוועדת החינוך של הכנסת.

ארז טל ואסי עזר ב"אח הגדול"צילום: רועי ברקוביץ

"כיום תכניות הטלוויזיה יוצרות מציאות טלוויזיונית חדשה, לכן יש להבטיח מצד אחד את האותנטיות של התכניות והיצירתיות שבהן, ומצד שני לשמור על נורמות מוסריות ואתיות כלפי המשתתפים וקהל הצופים" נכתב בהודעת הזכיינית.

בתוך כך, העונה הרביעית של "האח הגדול" צפויה להגיע לסיומה ביום שני הבא, ה-2 באפריל. עד כה ממוצע הצפייה בתוכנית עומד על 41.5%. זהו הממוצע הגבוה ביותר של התוכנית ושל התוכניות בטלוויזיה בכלל מאז תחילת המדידה. סערה נוספת שהתעוררה במהלך העונה נסובה סביב סירוב משרד החקלאות להכניס פרה במסגרת אחת המשימות. משימת הגמר, אליו הגיעו קותי סבג, סער סקלי, יאנה יוסף, תמיר ורדי ושרי שימחוב, תהיה להפיק עיתון, ובמסגרתה יידרשו הדיירים לראיין זה את זה, לכתוב, לערוך ולהפיק גיליון.

עוד כתבות בנושא: סער שיינפיין נגד "האח הגדול", סיכום | בכיר בקשת: המשתתפים יודעים למה הם נכנסים | מאחורי הקלעים של "האח הגדול" 4

האח הגדול - כל הכתבות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ