רשות השידור משכה את מכתבי השימוע לעובדים הבכירים

אמילי גרינצווייג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמילי גרינצווייג

רשות השידור משכה אתמול את מכתבי השימועים שנשלחו לעשרות עיתונאים העובדים בחוזים אישיים, בעקבות עתירת אגודת העיתונאים בירושלים. כמו כן, יימשכו המכתבים שנשלחו לעיתונאי הטלוויזיה והרדיו המועסקים בחוזים קיבוציים, שלטענת הרשות מועסקים בה פחות משלוש שנים. עוד הודיעה הרשות כי יחל תהליך היוועצות בעניין בין הנהלת הרשות לבין אגודת העיתונאים.

לפני כשבועיים החלה הרשות לשלוח מכתבי שימועים ל-38 עיתונאים המועסקים בחוזים אישיים, ככל הנראה לקראת שינוי בתנאי העסקתם ואף סיום העסקתם. בין היתר נשלחו מכתבים לינון מגל, שרון וקסלר, קרן נויבך, יורם כהן ואורי לוי. עוד קודם לכן החל זימונם לשימוע של עיתונאי רדיו וטלוויזיה המועסקים בחוזה קיבוצי, בהם אפרת וייס ושי זילבר. יצוין כי בהסכם הרפורמה העתידי הוסכם כי הרשות תפטר 30 עובדים בחוזים אישיים.

שלשום עתרה אגודת העיתונאים בירושלים לבית הדין האזורי לעבודה בעיר, בדרישה להוציא צווי מניעה להליכי הפיטורין והשימועים. האגודה טענה כי מדובר בצעד לא חוקי, שנעשה ללא התייעצות עמה ובטרם נכנסה הרפורמה ברשות לתוקפה.

השופטת דיטה פרוז'ינין, נשיאת בית הדין האזורי לעבודה בירושלים, מתחה ביקורת על הנהלת הרשות ואמרה כי "הרשות פועלת כמו במעמד הר סיני - קודם נעשה ונפטר ואחר כך נשמע מה יש להם להגיד. אלה חיים של אנשים, איך אתם יכולים לנהוג כך?".

מרשות השידור נמסר: "הנהלת הרשות נחושה למלא את כל הסכמי הרפורמה ככתבם וכלשונם, על הסכמים אלו חתומה גם אגודת העיתונאים בירושלים". עוד נכתב בהודעת הרשות כי "תהליך השימועים יתחדש לאחר חג הפסח, הן לגבי עובדים הנמצאים בתקופת ניסיון של עד 3 שנים והן לגבי בעלי החוזים האישיים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ