קותי סבג הוא המנצח בגמר האח הגדול 4

הצעיר מבית שמש גבר על ארבעת יריביו וזכה במיליון שקלים, בתומה של עונה מוצלחת מאוד מבחינת רייטינג שעמדה בצל פרשת הכדורים הפסיכיאטריים

דני בר-און
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דני בר-און

בסופה של עונה שהתנהלה בצל פרשת הכדורים הפסיכיאטריים, נבחר הלילה (שני) המנצח הגדול של "האח הגדול": קותי סבג. קותי גבר על ארבעת יריביו שעלו לגמר העונה הרביעית: יאנה יוסף שיצאה ראשונה מהבית בגמר, שרי שימחוב שיצאה שנייה,  סער סקלי שיצא שלישי ותמיר ורדי - שנותר עמו עד ההכרזה על המנצח.

חמישיית הגמר ייצגה מגוון אקלקטי של דיירים - קותי ויאנה הצעירים והנאהבים, תמיר ורדי, איש הפרסום הנוירוטי, שרי שימחוב הלוליינית וסער סקלי, שנכנס לבית האח הגדול על תקן השמאלן הרדיקלי.

קותי, שחיזר אחרי יאנה לאורך העונה, רב עם ערן טרטקובסקי והתחבא לעתים קרובות מתחת לקפוצ'ון שהפך לסמלו המסחרי, גרף פרס בגובה מיליון שקלים. רגע לפני שיצא מהבית, סיכם: "היה לי כיף" והודה לצופים שבחרו בו. ורדי, הזוכה במקום השני, אמר אחרי צאתו מהבית כי הוא "שמח שנכנס לבית האח הגדול" והוסיף כי הוא שמח במיוחד על תמיכת משפחתו בו.

משימת הגמר, האירונית נוכח הפרסומים ב"ידיעות אחרונות" על שימוש מסיבי בטיפול פסיכיאטרי במשתתפים בעונה השנייה של התכנית, היתה להפיק עיתון, ובין היתר לראיין זה את זה.

חמישיית הגמר של "האח הגדול" עונה 4צילום: רונן אקרמן

ברקע לעונה הנוכחית המצליחה פורסמה סדרת הכתבות, בהן סיפרו כמה מהמשתתפים בעונה השנייה של התכנית על הטיפול שקיבלו בבית האח. בתחילה נחשף הדייר סער שיינפיין, שטען כי במסגרת השתתפותו רשם לו ד"ר אילן רבינוביץ' כדורים פסיכיאטריים והופעלו עליו מניפולציות כדי להשאירו בתוכנית. באותה כתבה התפרסמו עדויות נוספות של דיירים מהעונה בעילום שמם. קשת מסרה אז בתגובה כי "כל טיפול שניתן מנוהל אך ורק על ידי אנשי מקצוע ועל פי שיקול דעתם".

מאוחר יותר נחשף גם ארז דה דרזנר, שלדבריו קיבל גם הוא טיפול פסיכיאטרי שכלל שימוש בכמה סוגי כדורים במקביל, בלי שניתנו לו ההסברים הנחוצים על התרופות ובלי שקיבל תמיכה מתאימה בתום התכנית.

על רקע הסערה הציבורית הגדולה שהתעוררה, הודיעה בשבוע שעבר הזכיינית המשדרת את התכנית בערוץ 2, קשת, כי היא מקימה ועדה שתבחן סוגיות אתיות-רפואיות בתוכניות טלוויזיה. בראש הוועדה יעמוד ד"ר גיל סיגל, מומחה לרפואה ומשפט וחבריה יהיו ד"ר יובל קרניאל, מומחה לאתיקה ותקשורת ופרופ' משה קוטלר, יו"ר המועצה הלאומית לבריאות הנפש. הצוות עתיד לגבש קוד אתי-רפואי לתוכניות של הזכיינית.

"כיום תכניות הטלוויזיה יוצרות מציאות טלוויזיונית חדשה, לכן יש להבטיח מצד אחד את האותנטיות של התכניות והיצירתיות שבהן, ומצד שני לשמור על נורמות מוסריות ואתיות כלפי המשתתפים וקהל הצופים" נכתב בהודעת הזכיינית.

עם או בלי קשר לסערה הציבורית זכתה העונה לרייטינג גבוה; ממוצע אחוזי הצפייה בתכניות העונה עד אמצע השבוע שעבר עמד על 41.5%. נתון זה מציב את העונה הזו מעל כל קודמותיה והופך אותה לתכנית הטלוויזיה המצליחה בישראל. סערה נוספת שהתעוררה במהלך העונה נסובה סביב סירוב משרד החקלאות להכניס פרה במסגרת אחת המשימות.

עוד כתבות בנושא: סער שיינפיין נגד "האח הגדול", סיכום | בכיר בקשת: המשתתפים יודעים למה הם נכנסים | מאחורי הקלעים של "האח הגדול" 4

האח הגדול - כל הכתבות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ