רשת חרגה ב-10% ממכסת שידורי הריאליטי שלה

הרשות השנייה פתחה בהליך הפרה נגד הזכיינית בעקבות שבוע שבו שודרו תוכני ריאליטי רבים, שליוו ברובם את גמר התוכנית "The Voice" במוצאי שבת

אמילי גרינצווייג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמילי גרינצווייג

הרשות השנייה פתחה בהליך הפרה לכאורה נגד זכיינית ערוץ 2 רשת, בשל חריגה ממכסת שידורי הריאליטי והבידור. בשבוע שעבר חרגה הזכיינית בכ-40 דקות שידור של התכנים הללו, וזוהי חריגה בשיעור של כ-10% ממכסת השעות המותרת. מדובר בשבוע שבו שודרו תוכני ריאליטי רבים, שליוו ברובם את גמר התוכנית "The Voice" במוצאי שבת.

על פי כללי הרשות, לזכיינית מותרת מכסת שידור מקסימלית בת כחמש שעות וחצי בשבוע של תוכני בידור וריאליטי. השעות הללו מותנות בשידור שבועי מקביל של כשש עד שבע תוכניות סוגה עילית. זוהי הפעם שלישית בחודשים האחרונים שבה פתחה הרשות בהליך הפרה, בעקבות חריגה מסוג זה.

לפני כחודש וחצי פתחה הרשות בהליך הפרה אחר, לאחר שהזכיינית ביטלה את שידור סדרת הדרמה "המיוחדת", בעקבות התמשכות החלק הראשון של גמר תוכנית הריאליטי "המרוץ למיליון". שבוע קודם לכן עשתה הרשות שימוע לרשת בעקבות חריגה דומה והנחתה את החברה להפחית בשעות שידורי תוכניות הריאליטי והבידור ולהוסיף שידורי סוגה עילית.

חברת מועצת הרשות השנייה, ד"ר עליזה לביא, אמרה אתמול: "צר לי שברשת בוחרים לשדר בהפרה ולא עושים מאמצים לפעול בהתאם להנחיות". לדברי ד"ר לביא, הדברים מצערים עוד יותר לנוכח העובדה שהתקיים דיון של המועצה עם הזכיינית בעניין זה כבר בתחילת עונת השידורים. כשנדרשנו לאשר את הלוח, ראינו שיש בעיה וקיימנו דיון עמה על כך. אבל השידורים האלה נעשים בניגוד לרוח ההסכמות וצר לי על כך מאוד. כעת הנושא מטופל בהליך הפרה". מרשת נמסר בתגובה: "אנו פועלים על פי כללי הרשות השנייה".

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות אליכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ