הערב בטלוויזיה: 4 המלצות צפייה

להתנחם במשפחה הלא מתפקדת של "חסרי בושה", הזדמנות לראות את זוכה פסטיבל דוקאביב 2011, "הצלמניה" ועוד

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רותה קופפר

צילום מצב

"הצלמניה", סרטה של תמר טל על מרים ויסנשטיין ועל נכדה בן, המנהלים יחד חנות לצילום בצומת אלנבי-בן יהודה, שזכה בפסטיבל דוקאביב 2011, משודר שוב הערב בערוץ יס דוקו. הסרט היפה, המפתיע והייחודי הזה מספר דרך הפריזמה של שני אלה סיפור רחב בהרבה.

בעלה של מרים, רודי ויסנשטיין, צילם את הרגעים המכוננים של המדינה שבדרך ואת גדילתה של האומה מאז. בגיל 98 (בקיץ שעבר נפטרה), כאשר היא צלולה לחלוטין, דוברת שפות רבות ולשונה חדה להכאיב, מתבקשת מרים להעביר את העסק למקום אחר. בשל השקעות נדל"ן בחלק הזה של תל אביב הורסים את המבנה שבו שכנה הצלמניה זה 70 שנה, וקשה שלא לראות במהלך הזה מטאפורה למצבה הנדל"ני הכללי של המדינה.

"הצלמניה". יס דוקו, 22:00

הו דוקטור

ועוד דילוג להיסטוריה, לא שלנו ולא אמיתית, הערב ב"דוקטור הו - מזמור חג המולד" ביס אקשן. בתוכנית מיוחדת זו, שנועדה לחג אחר (ומשודרת לקראת עליית העונה החדשה של סדרת המדע-בדיוני בעוד שבוע), איימי ורורי נמצאים בחללית. הם נוסעים לרגל ירח הדבש שלהם ומגיעים לכוכב לכת זר. דוקטור הו מבקש מדמות לא שגרתית לבוא לעזרתם.

"דוקטור הו - מזמור חג המולד". יס אקשן, 22:45

אפרופו חגים. "דוקטור הו", יס אקשן

ערוכים לארוחה

אחרי ליל הסדר אפשר להתנחם במשפחות אולי קצת פחות תפקודיות, כמו זו ב"חסרי בושה". בפרק שישודר הערב בהוט 3, "הגשמת חלום הצליינים", חוגגים חג אחד המחייב ארוחה משפחתית גדולה - חג ההודיה. פיונה מבקשת מליפ לשוב הביתה לרגל האירוע. הוא מסרב, ואצל קארן מתחילים צירי לידה.

"חסרי בושה". הוט 3, 22:30

זמר לכן

בפרק הערב ב"סאותפארק" בהוט קומדי סנטרל, רנדי מגלה שמחזות זמר משפיעים על נשים באופן משונה, ומחליט להפיק מחזמר בסאותפארק. על הדרך הוא מסתבך עם גדולי מלחיני הזמר של ברודוויי.

"סאותפארק". הוט קומדי סנטרל, 23:55

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ