אמילי גרינצווייג

כ-200 יוצרים תיעודיים חתמו על עצומה למען ערוץ 8, בשל חששם מעתידו של הערוץ. העצומה שכותרתה "יוצרים עם 8" נולדה כתוצאה ממשא ומתן שמתקיים בימים אלו להחלפת הזכיין המפיק של הערוץ.

ההסכם הנוכחי בין חברת הוט, המשדרת את הערוץ, לבין החברה המפיקה, "נגה תקשורת", יסתיים בסוף 2012. בשבועות האחרונים מקיימת חברת הכבלים משא ומתן הן עם "נגה תקשורת" והן עם המפיק חיים סלוצקי על הפקת הערוץ החל מהשנה הבאה.

"אנו היוצרים בתחום התעודה בישראל פונים אליכם ומבקשים להימנע מכל החלטה אשר תוביל לחיסולו של ערוץ 8 כתוצאה ממהלך זה", כותבים היוצרים בעצומה שהועברה ליו"ר החברה, סטלה הנדלר, המנכ"ל הרצל עוזר וסמנכ"ל התוכן יורם מוקדי. על העצומה חתומים בין היתר: אורי ברבש, ארנון גולדפינגר, ברק היימן, ג'ולי שלז, חיים שדמי, חיים שמש, יעל חרסונסקי, מיכה שגריר, יהודה ביטון, נורית קידר ושמוליק דובדבני.

הם כותבים: "נראה לנו יותר מתמוה שדווקא בימים אלה, לאחר שהערוץ רושם נוכחות מרשימה והתחדשות, בוחרת חברת הוט לחסל אותו במתכונתו הנוכחית".

אורי ברבש. בין החותמיםצילום: דניאל צ'צ'יק

עוד נכתב בעצומה: "האם ערוץ בעל מסורת מפוארת ועתירת הישגים כמו 'ואלס עם באשיר', 'הדירה', 'הקיבוץ', 'מועדון בית הקברות' ורבים אחרים, כבר אינו מספיק טוב עבורכם? בשביל מה לחסל ערוץ מצוין?". הם מוסיפים כי "נדמה שהסיבות לחיסולו העתידי של ערוץ 8 אינן ענייניות ואין להן שום קשר לטיב הערוץ הקיים, טובת מנויי הכבלים או ליצירה המקורית בישראל".

היוצרים סירבו להוסיף לכתוב בעצומה, עד לקבלת תגובה מהוט. חברת הוט, "נגה תקשורת" והמפיק חיים סלוצקי סירבו להגיב לדברים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ