הערב בטלוויזיה: "תנוחי"

הקומדיה היומית של הכבלים מאגדת את ארבע דמויות הביץ' האולטימטיביות שניפק ז'אנר הטלנובלה המקומי. לא פעם זה מצחיק כמו שזה נשמע

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

כמה פעמים נדחה מועד השידור של "תנוחי", הקומדיה היומית החדשה של הכבלים. בעידן שבו "האח הגדול" או "דה וויס" הן חורים שחורים של תשומת לב ציבורית ובאזז, עדיף היה להמתין. ככה זה כאשר גוף השידור מצפה שהתוכנית החדשה שבידיו תהפוך לבוננזה. ובאמת, נדמה שאין סיבה ש"תנוחי" לא תהפוך ללהיט. היא מאגדת את ארבע דמויות הביץ' האולטימטיביות שניפק ז'אנר הטלנובלה המקומי במהלך השנים, לסדרה אחת, ולא פעם זה מצליח להיות מצחיק כמו שזה נשמע.

ברוריה פסקל (אוולין הגואל), אחראית הטיסה הרשעית אך מעוררת הרחמים מ"פיק אפ", היא כעת אחראית בידור באוניית תענוגות, המארחת משט הומניטרי משותף לנשות החבר'ה הגבוהה ולחלכאיות. חוץ מאמה הרודנית, שעולה לסיפון כנוסעת סמויה (רבקה מיכאלי, בתפקיד קומי משובח), עולות לאונייה עוד כמה נשים חשובות. למשל, עידית לינוביץ', האמא השתלטנית של יעל בר זוהר מ"רמת אביב ג'" (גילת אנקורי). כעת היא סגנית שר הקליטה (ששמו בסדרה רומן קפולסקי) וגם מנהלת אתו רומן רוסי לוהט. נעמי שחר (חנה לסלאו), הוולגרית והמוגזמת מ"השיר שלנו", היא מנחת טלוויזיה דמויית אודטה, שמתלווה למשט ומשעשעת את עצמה בסידור שורות קוק בצורת שמה. האחרונה היא מרב בן-בסט, מפיקת החדשות המרירה והמרושעת מ"חשופים" (צופית גרנט), שעולה לספינה בעל כורחה, מלווה בצלם, כדי להכין כתבה.

"תנוחי". סימנים של להיט

בשורה של אירועים בלתי אמינים במיוחד, כמיטב מסורת הז'אנר הסבוני, נקלעות ארבעתן, וצעירה נאיבית ממארגני המשט, ללב ים ונטרפות לאי בודד. כעת הן צריכות להציל את עצמן, לחיות, לחזור הביתה ובעתיד גם להתמודד עם האדמה החרוכה שהותירו מאחוריהן, כל אחת לפי הביוגרפיה שעוצבה בסדרה "שלה".

והערה אחרונה לסיכום: אמנם "בנות הזהב" של ערוץ 10 היתה שם קודם, דליה מזור נהפכה לדמות בולטת ב"רוקדים עם כוכבים" עוד בעונה הקודמת, והוט כבר שידרה את "נבלות" שגם בה מככבים מבוגרים. ובכל זאת, בז'אנר שהקלאסיקה שלו מושתתת על צעירים ועל רומנים קלילים, נעים לראות על המסך סדרה שלמה שכוכבותיה הן נשים, ולא צעירות.

"תנוחי". ערוץ 3 בהוט, 22:00

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ