הוט: החלפת בעלי ערוץ 8 לא תפגע בהפקות מקור

החברה העבירה מכתב לארגוני היוצרים לאחר שאלו הביעו חשש מעתידו לאור העסקה המתגבשת להעברת הערוץ למפיק חיים סלוצקי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

חברת הכבלים הוט העבירה מכתב לארגוני היוצרים בו היא מתחייבת כי החלפת הבעלות של ערוץ 8 לא תפגע בהפקות הדוקומנטריות שלו. סמנכ"ל החברה, יורם מוקדי, העביר ליוצרים את המכתב לאחר שאלו הביעו חשש מעתידו לאור העסקה המתגבשת להעברת הערוץ למפיק חיים סלוצקי.

חברת הכבלים והמפיק חיים סלוצקי סוגרים בימים אלו את הפרטים הסופיים בהסכם על הפקת הערוץ הדוקומנטרי, שבמסגרתו דורשת החברה כי המפיק החדש ייקח על עצמו את מחויבויות הערוץ לתוכניות הנמצאות בשלבי יישום. חברת הכבלים קיימה בחודשים האחרונים משא ומתן עם סלוצקי ועם "נגה תקשורת", המפיקה את הערוץ ב‑16 השנים האחרונות וזיכיונה יסתיים בקרוב.

כ‑200 יוצרים דוקומנטריים מחו בעצומה על כך שלא שותפו בפרטי המשא ומתן והביעו דאגה לגורלו של הערוץ באם תיחתם העסקה עם סלוצקי. כתוצאה מכך, נערכה בשבוע שעבר פגישה בין נציגי הוט, חיים סלוצקי ונציגי היוצרים.

"אנו נפעל לכך שכל החלפת בעלות בערוץ תכלול מחויבות של הערוץ החדש לקחת על עצמו את כל מחויבויות הערוץ הנוכחי (דבר שיחייב שיתוף פעולה עם הנהלת ערוץ 8 כמובן)", לשון המכתב. עוד נכתב כי "הדבר יעניק ודאות לכל העוסקים בהפקות בימים וימנע מצב בו הפקה דוקומנטרית תיקטע באיבה", כתב מוקדי ליוצרים לאחר הפגישה.

הוא הוסיף: "דומה כי אין צורך להכביר מילים על כך שהוט הוכיחה במעשים, ולא רק במילים, את החשיבות שהיא רואה בהפקות מקור ובהפקות דוקומנטריות". לדבריו, "מחויבות זו תמצא ביטויה גם בעתיד, תהא אשר תהא הבעלות בערוץ".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ