יוצרים למועצת הכבלים: התערבו בהעברת הבעלות על ערוץ 8

איגודי היוצרים דורשים כי המועצה תדון בהשלכות השינויים על אופי הערוץ ועל שימורו כ"ערוץ פלורליסטי, בלתי תלוי, המוקדש ליצירה דוקומנטרית משמעותית"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

איגודי היוצרים דורשים ממועצת הכבלים והלוויין לדון בדחיפות בהחלפת חברות ההפקה של ערוץ 8. היוצרים דורשים כי המועצה תדון בהשלכות השינויים על אופיו של הערוץ ועל שימורו כ"ערוץ פלורליסטי, בלתי תלוי, המוקדש ליצירה דוקומנטרית משמעותית".

"אל לה למועצה להישאר אדישה בנוגע לעתידו של הערוץ", כתבו אתמול היוצרים ליו"ר המועצה ניצן חן. היוצרים העלו את חששם גם לגבי זכויות היוצרים על ארכיון הערוץ, במקרה של החלפת חברת הפקה.

חברת הוט נמצאת לקראת חתימת הסכם עם המפיק חיים סלוצקי על הפעלת הערוץ, לאחר סיום החוזה הקיים עם חברת נגה תקשורת. בהוט הודיעו כי המפעיל החדש יידרש להמשיך את ההפקות הקיימות, אולם נגה תקשורת הודיעה כי בכוונתה להמשיך את הפקותיה בעצמה.

ממועצת הכבלים נמסר בתגובה כי בכוונתה לזמן את הצדדים הנוגעים בדבר לצורך הבהרות. "לאור חשיבותו המיוחדת של ערוץ 8 לעשייה הדוקומנטרית בישראל", נכתב בתגובה, "זכה ערוץ זה להגנות מיוחדות מטעם מועצת הכבלים והלווין, ועל כן כל ביטול או שינוי שייעשה בערוץ זה מצריך את אישור המועצה". עוד נכתב כי המועצה תוודא כי "הערוץ החלופי לא יפול באיכות שידוריו ובמחויבויות הרגולטוריות מהערוץ הנוכחי".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ