שירות "הארץ"

דיק קלארק, מנחה הטלוויזיה האמריקאי והמפיק המוזיקלי ששינה את פני מוזיקת הפופ, מת אתמול בגיל 82 עקב התקף לב. ריצ'רד ווגסטאף קלארק נולד ב-1929 במדינת ניו יורק, והחל את הקריירה הארוכה שלו בעסקי השעשועים עוד לפני שסיים את בית הספר התיכון. במהלך לימודיו באוניברסיטה עבד כתקליטן בתחנת רדיו של סטודנטים, ובהמשך התקדם לתחנות רדיו גדולות.

ב-1954 החל להנחות את תוכנית הריקודים "American Bandstand" של רשת איי-בי-סי. התוכנית שודרה בשעות אחר הצהריים וקהל היעד שלה היו בני הנוער. במסגרת התוכנית הכיר קלארק לקהל האמריקאי מוזיקאים כגון אלוויס פרסלי, ג'רי לי לואיס, צ'אק ברי, מדונה, מייקל ג'קסון ובאדי הולי. מוזיקאים רבים הודו כי הם חבים חלק מפרסומם להופעה בתוכנית.

ב-1943 עבר קלארק להוליווד, הקים חברת הפקות והחל להפיק את התוכנית בעצמו. במקביל הפיק תוכניות בידור רבות שזכו להצלחה אדירה, ביניהן "פירמידה" ו"פספוסים בטלוויזיה", וב-1972 שמו כבר היה שם נרדף להצלחה בבידור. במהלך שנות ה-80 היתה לקלארק תוכנית טלוויזיה בכל אחת מהרשתות המרכזיות בארצות הברית, והוא דורג ברשימת 400 האמריקאים העשירים ביותר של המגזין פורבס.

במשך 40 שנים הנחה קלארק את תוכנית הספיישל של רשת איי-בי-סי לרגל כניסת השנה החדשה. התוכנית המיוחדת, שהפכה למסורת, משודרת מדי שנה ב-31 בדצמבר מכיכר טיימס בניו יורק. ב-2004 לקה בשבץ שהותיר אותו משותק חלקית, אך הוא המשיך להנחות את ערב השנה החדשה למרות שהתקשה לדבר.

קלארקצילום: אי-פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ