מהדורת "מבט" עוברת מהיום לשעה שמונה בערב

במקביל, ערוץ החדשות של רשות השידור באפיק 33 יעלה היום לשידורי ניסיון שכוללים מבזקים, אולם העובדים מאיימים לשבש את שידוריו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

"מבט", מהדורת החדשות של הערוץ הראשון, תחל מהיום בשעה 19:52. המהדורה, באורך 38 דקות, תתחרה במהדורות החדשות של הערוצים המסחריים, 2 ו-10. בניגוד להערכות מוקדמות, ינון מגל ומירב מילר ימשיכו בהנחיית המהדורה גם בפורמט החדש. אולם, לא מן הנמנע כי השניים יוחלפו בהמשך.

השינוי בשעת מהדורת מבט נעשה במסגרת לוח השידורים החדש של הערוץ שעולה היום ובמקביל לתחילת פעולתו של ערוץ 33 כערוץ חדשות באופן ניסיוני. מהיום תשודר בערוץ תוכנית אקטואליה קלה, הכוללת תכני תרבות ובידור, בין חמש וחצי לשבע, בהנחיית מיכל רבינוביץ' ודוד ויצטום. צמד מנחים נוסף, שטרם נבחר, צפוי להגיש חלק מימי התוכנית בהמשך. תוכניתו של ויצטום, "מהיום למחר", שמשודרת כמעט 20 שנים, הורדה מלוח השידורים.

לאחר מכן, בשעה שבע, תשודר תוכנית הריאליטי "בואו לאכול איתי" ואחריה תשודר תוכנית ספורט בהגשתו של בוני גינצבורג. לאחר מהדורת מבט ישודר מגזין אקטואליה בהגשת גאולה אבן.

ינון מגל ומירב מילר, בניגוד להערכות מוקדמות השניים ימשיכו בהגשת המהדורה גם בפורמט הנוכחיצילום: אייל טואג

אולם, מערך השינויים בשידורי הטלוויזיה של רשות השידור נתקל במהמורות בימים האחרונים. בשבוע שעבר הוחלט להדיח מתפקידם שניים מעורכי "מבט", אסף אפרתי ויעל קשני. ברשות השידור טוענים כי מדובר בהדחה על רקע פוליטי, לנוכח הבחירות המתקרבות לכנסת. בתגובה טוענת הרשות כי הדבר נעשה מטעמים מקצועיים.

"הם ידועים כעורכים מקצועיים, עם ניסיון רב", מספר כתב במהדורה. "זה לא נראה טוב. הציעו להם אלטרנטיבות גרועות והעיתוי משונה". עם זאת, אחרים טוענים כי ההחלטה על צמצום מצבת העורכים התקבלה כבר לפני כמה שבועות, ואינה נוגעת למועד הבחירות שעל הקדמתן הוחלט השבוע. הרשות טוענת בתגובה כי הדבר נעשה "כחלק מההיערכות המקצועית החדשה של מהדורת 'מבט'". עוד נמסר כי "מנהל החטיבה בחר בהתאם לשיקוליו המקצועיים את שני העורכים שיערכו את המהדורה, ולשני העורכים האחרים הוצע להשתלב בתפקידים הולמים אחרים בחטיבת החדשות". העורכים שיישארו בתפקידם הם אבי מוסקל ואלון מזר.

קושי נוסף שעומד בפני הנהלת הרשות הוא התנגדות עיתונאי הטלוויזיה להקמת ערוץ החדשות באפיק 33, שנעשה לטענתם בצורת "מחטף" ומבלי לשתף אותם. ועד עיתונות ההפקה, המייצג את העובדים, שלח בשבוע האחרון מכתב להנהלת הרשות שבו נכתב כי בכוונתם לשבש את שידורי הערוץ החל מהיום. לפי מקורות בוועד בכוונתו להגיש בקשה לצו מניעה להעלאתו. הערוץ ישדר החל מהיום מבזקי חדשות בין השעות 8:00 עד 16:00. אולם עובדי הוועד הנחו את העיתונאים שלא לשתף פעולה.

זליג רבינוביץ', עוזרו הבכיר של מנכ"ל הרשות שמונה לאחרונה לאחראי על יישום הרפורמה ברשות, אמר בתגובה כי "במגעים שנערכו בין אגודת העיתונאים, הוועד וההנהלה הועלו טענות ודרישות שאינן קשורות להעלאת מבזקי החדשות. מדובר בדרישות שאינן בסמכות הרשות אלא בסמכות הממונה על השכר במשרד האוצר". הוא הוסיף כי "ועד עיתונות הפקה מתערב בנושאים לא לו, כגון אופי השידורים ותכניהם. חלקים בוועד מובילים בהתנהגות שאינה מקצועית את עובדי ערוץ 1 לאבדון".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ