מועצת הכבלים ביקשה הבהרות על ערוץ 8

בעקבות חששם של איגודי היוצרים מהשלכות החלפת חברת ההפקה של הערוץ, נדרשת חברת "הוט" להסביר כיצד תשמר את אופיו

אמילי גרינצווייג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמילי גרינצווייג

מועצת הכבלים והלוויין דורשת מחברת "הוט" הבהרות לגבי החלפת חברת ההפקה של ערוץ 8. הבקשה מגיעה לאחר שימוע שערכה המועצה בשבוע שעבר בנוגע לכוונת חברת הכבלים להחליף את חברת "נגה תקשורת" בחברת ההפקות של חיים סלוצקי, בסוף 2012. השימוע התקיים נוכח חששותיהם של איגודי היוצרים מפני החלפת המפיקים וההשלכות שעשויות להיות למהלך על אופיו של הערוץ, על ההפקות הקיימות בו וכן על עתידו של ארכיון הערוץ. במסגרת ההבהרות, נדרשת "הוט" להסביר למועצה כיצד היא מתכוונת "להקפיד על אופי הערוץ, בין היתר, עניין שמירת אופיו הפלורליסטי והבלתי תלוי, המוקדש ליצירה דוקומנטרית משמעותית".

הבהרות נוספות שנדרשו הן לגבי יכולתו של הערוץ להמשיך ולעמוד במכסת הפקות המקור הדוקומנטריות הנדרשות ממנו ב"טווח הזמנים הקצר", זאת לנוכח מורכבת ההפקה של תכנים אלו, וכן סוגיית השימוש בתוכני הארכיון שנמצאים בבעלותה של "נגה תקשורת". עוד ביקשה המועצה הבהרות בנוגע לאופי הטיפול בתוכניות וסרטים הנמצאים כבר עתה בתהליכי הפקה. בחודש שעבר הודיעו ב"הוט" כי חברת ההפקה החדשה תדרש להמשיך את ההפקות הקיימות, אולם "נגה תקשורת" מסרו כי בכוונתם להמשיך את הפקותיהם בעצמם.

סוגיית העצמאות של הערוץ הועלתה בעבר על ידי איגודי היוצרים במכתב שהועבר למועצת הכבלים והלוויין. העניין עלה שוב במהלך השימועים שנערכו בשבוע שעבר ובמסגרתם דנו אנשי המועצה עם נציגי היוצרים, נציגי חברת הכבלים ונציגי חברת "נגה תקשורת". על פי גורמים שנכחו בישיבות, איגודי היוצרים העלו שאלות פתוחות לגבי עצמאותו של הערוץ החדש. לטענתם, בעוד "נגה תקשורת" היוותה גוף עצמאי, הכניסה של גורם שמזוהה עם חברת הכבלים היא מדאיגה. במקביל, בשבוע שעבר הודיעה המועצה ל"הוט" כי עליה להגיש את הבקשה להחלפת חברת ההפקה עד לסוף מאי.

"יודגש, כי התעשייה הדוקומנטרית בישראל זוכה, ותזכה בעתיד, להגנה מיוחדת מהמועצה, אשר תפעל ככל יכולתה על מנת להמשיך ולהבטיח קיומם של ערוצים בכבלים ובלוויין אשר יהוו כר פורה ליצירה הישראלית, וישמשו מלה נרדפת לאיכות", כתבו אנשי המועצה במכתבם ל"הוט" ולאיגודי היוצרים. עוד ביקשו להבהיר כי "המועצה רואה עצמה רשאית להכריע בכל העניינים הנוגעים בדבר או במקצתם בלבד, לפי שיקול דעתה".

חיים סלוצקיצילום: עופר וקנין

חברת נגה תקשורת מפיקה את ערוץ 8 ב-16 השנים האחרונות. במקביל היא מפיקה עבור "הוט" גם את ערוץ הילדים, שזיכיונו מסתיים בסוף השנה ואת ערוץ הספורט. עבור סלוצקי לא מדובר בהתקשרות ראשונה עם חברת הכבלים ועם ערוץ 8. בימים אלו הוא מפיק עבור הערוץ סדרה על תולדות חייו של ישעיהו ליבוביץ. כמו כן, הוא מפיק עבור חברת הכבלים את ערוץ הוט בידור ישראלי.

מאיגודי היוצרים נמסר: "אנו לומדים את המכתב". מחברת "הוט" סירבו להגיב. חיים סלוצקי סירב להגיב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ