אמילי גרינצווייג

מאות צופים חתמו בימים האחרונים על עצומה אינטרנטית נגד ההורדה של התוכנית "מהיום למחר" בערוץ הראשון. התוכנית ירדה בתחילת השבוע בתום 18 שנות שידור, לאחר שלא שובצה בלוח השידורים החדש של הערוץ.

בעצומה נכתב: "במפתיע, ללא כל התראה, הורידה רשות השידור את התוכנית 'מהיום למחר'. היא היתה אחת התוכניות הבודדות בערוץ הראשון שמילאה את תפקידו של הערוץ הציבורי כערוץ שאינו כפוף לשיקולי רייטינג". עוד נכתב כי אופיה הרגוע והנימה הירושלמית הנינוחה ששרתה עליה חיבבה אותה על צופים רבים שאינם מוצאים תכנים דומים בשאר הערוצים. לא פחות מכך, שימשה התוכנית במה למרואיינים שלא יכלו להגיע למסך הטלוויזיה בשום משבצת אחרת".

את העצומה חותמים המוחים: "'מהיום למחר' היא סמל לטלוויזיה מסוג שונה. בין שלל התוכניות המשודרות בישראל, ראוי שתתקיים גם תוכנית כזו". גם בתוך רשות השידור מצרים על ירידתה של התוכנית. אחד העובדים סיפר כי "היה לה ייחוד משלה, וזהו קול שהולך ונעלם וחבל, אבל אולי אין לה מקום בתקופה הזאת".

דוד ויצטום. מגיש "מהיום למחר"צילום: אמיל סלמן

גורם אחר סיפר ל"הארץ" כי "הרבה זמן ניסו להוריד את התוכנית הזו והיה מאבק ארוך, אבל עכשיו זה הצליח". הוא הוסיף כי עובדי רשות עדיין מקווים שהתוכנית תחזור, "אם לא בדרך הטבע, אז שהבחירות יחזירו אותה".

האם הורדת התוכנית היא שלב נוסף בשקיעת ערוץ 1? דברו על זה בפייסבוק

"היום למחר" משודרת מ-94' בייסודם של עמנואל הלפרין ודוד ויצטום שהיה המנחה המזוהה ביותר עמה. במשך השנים הנחו אותה יגאל רביד וענת שרן. התוכנית סיקרה את אירועי היום ולאחר מכן התקיים דיון בכמה נושאים.

מרשות השידור נמסר כי: "במסגרת לוח השידורים החדש של הערוץ הראשון הוחלט כי התכנית 'מהיום למחר' תרד ובמקומה ישודר מבזק חדשות בסמוך לחצות".

ביום ראשון עלה בערוץ הראשון לוח השידורים החדש במסגרתו הוקדמה מהדורת מבט שבע חמישים שתיים. אתמול פורסמו נתוני הרייטינג להם זכתה המהדורה בשעה החדשה, ולפיהם היא רשמה 6.1% בקרב משקי בית יהודיים ו-5.3% בקרב האוכלוסייה הכללית. הנתון גבוה משמעותית מנתוני הרייטינג הממוצעים של מהדורת מבט בשנים האחרונות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ