אן-בי-סי לא תפיק גרסה אמריקאית לסדרה "תמרות עשן"

רשת הטלוויזיה ויתרה על פיתוח הסדרה של עודד דוידוף ונח סטולרמן. הפיילוט האמריקאי, בהשתתפות עוז זהבי, צולם במארס האחרון

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רותה קופפר

רשת אן-בי-סי לא תפיק גרסה אמריקאית לסדרה הישראלית "תמרות עשן". הרשת ויתרה על פיתוח הסדרה של עודד דוידוף ונח סטולרמן, שבאנגלית נקראת "Midnight Sun". הפיילוט האמריקאי, עם עוז זהבי הישראלי, שאמור היה להשתתף בסדרה כשחקן קבוע, צולם במארס שעבר. הסדרה עצמה עתידה היתה להיות על סוכנת אף-בי-איי המתמחה בכתות (ג'וליה סטיילז, "זהות אבודה", גילמה אותה בפיילוט) החוקרת היעלמות של חברי קומונה באלסקה - במקום ברמת הגולן, כפי שהיה במקור הישראלי.

סדרה ישראלית שהצליחה יותר היא "חטופים" של גידי רף. היא שודרה בהצלחה לא רק בגרסתה האמריקאית "הומלנד", שיוצריה וכמה מכוכביה מבקרים בישראל בימים אלה. בעקבות ההצלחה הזאת, שודרה הגרסה המקורית (בעברית עם כתוביות באנגלית) בערוץ סקאי ארטס הבריטי ביום חמישי שעבר באנגליה.

פרק הבכורה זכה לביקורות נלהבות ונתוני צפייה גבוהים – גידול של 160% לעומת ממוצע הרצועה במשך השנה. לפי ה"גרדיאן" "הדרמה הישראלית הציגה רמה של תחכום שהגרסה האמריקאית 'הומלנד לא השיגה". בעיתון "הטלגרף" נאמר כי הפרק הראשון של "חטופים" הוא "כה מלא בניואנסים, מרתק ובוגר שהצפייה בפרק בשבוע הבא הוא בגדר צפיית חובה". ב"אינדיפנדנט" נכתב, כי "'חטופים' הרבה פחות מתעניינת בבניית עלילת מותחן והרבה יותר במסתרי הנפש".

על הסט של "תמרות עשן"צילום: אילייה מלניקוב

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ