ארז טל: הפסיכיאטר ב"האח הגדול" נועד לשמור על האתיקה

בדיון אודות תוכנית הריאלטי אמר המנחה כי "התוכנית הזו היא נשק רב-עוצמה, והשאלה הגדולה היא בידי מי מפקידים אותו"

אמילי גרינצווייג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמילי גרינצווייג

"עצם הכנסת פסיכיאטר לבית 'האח הגדול' היא טעות בשיקול דעת", אמר אתמול סער סקלי, שהשתתף בעונה האחרונה של תוכנית הריאליטי. סקלי היה אחד ממשתתפי פאנל שדן בתוכנית בכנס "שובר מסך" במכללת עמק יזרעאל.

סקלי התייחס בדבריו לפרשת מתן התרופות הפסיכיאטריות למשתתפי התוכנית והוסיף כי "המחשבה שאפשר לטפל באמצעות כדורים פסיכיאטריים במישהו שנמצא במקום כזה היא נוראה. זו לא שאלה של רייטינג או תדמית, זו שאלה של אתיקה", אמר.

בדיון השתתף גם עורך התוכנית, יורם זק, שאמר כי פסיכיאטרית הייתה מעורבת גם בעונה האחרונה של "האח הגדול", אולם היא לא נדרשה להיפגש עם המועמדים. מנחה התוכנית, ארז טל, התייחס לדברים ואמר כי שיתוף פעולה עם פסיכיאטר דווקא נועד לשמור על האתיקה בהפקה. טל גם הוסיף עקיצה לכיוון "ידיעות אחרונות", שבמסגרתו פורסמה כתבה נרחבת על פרשת מתן הכדורים הפסיכיאטריים למשתתפי העונה השנייה של התוכנית ואמר: "אפילו על האיום האיראני לא פורסמו 12 עמודים. צריך לשמור על פרופורציות".

בפתיחת הדיון הגדיר טל את "האח הגדול" "נשק גרעיני". "התוכנית הזו היא נשק רב-עוצמה", אמר, "והשאלה הגדולה היא בידי מי מפקידים אותו". העורך זק הסכים עם הטענה כי נתוני הצפייה הגבוהים של התוכנית נובעים מיצר המציצנות, אך סייג ואמר כי "זהו יצר מציצנות במובן הטוב". והוסיף, "אבל מה זה לצפות במשפחת שליט במצפה הילה?".

ארז טל וסער סקליצילום: פסטיבל "שובר מסך"

פאנל נוסף בכנס עסק ביחס התקשורת לראש הממשלה, בנימין נתניהו, ובהשפעתם של נתניהו והמקורבים אליו על כלי התקשורת בישראל. "ב'מעריב' אני מצנזר את עצמי כי אני מפחד", אמר בדיון העיתונאי בן כספית. "אני מצנזר כי נתן אשל (לשעבר ראש לשכתו של נתניהו - א.ג.) ניסה לסגור את הטלוויזיה החינוכית כדי לפטר אותי, ואת ערוץ 10 כדי לפטר את רביב דרוקר, כי אנחנו שני העיתונאים היחידים בערך, שמנסים להתערב במה שהולך שם בחצר", אמר כספית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ