הערב בטלוויזיה: נפרדים מ"עקרות בית נואשות"

רוחות רפאים, הופעות אורח והיעדרות אחת: בפרק הסיום הכפול של הסדרה נדחסים כל היסודות שאיפיינו את אופרת הסבון לשעת לילה

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רותה קופפר

מה אין בפרק הסיום הכפול של "עקרות בית נואשות" הערב? רוחות רפאים של שכני העבר; הופעות אורח של שחקנים ששיחקו בסדרה, כמו דיינה דילייני (קתרין); אירועים מהסוג שליווה את שכונת ויסטריה ליין - חתונה, לידה, משפט רצח ומוות. וישנה גם היעדרות אחת נוכחת מאוד - זו של ניקולט שרידן, שגילמה את אידי ומנהלת כיום עימות משפטי עם יוצר הסדרה, מארק צ'רי.

בקצרה, יש בו, בפרק הסיום הכפול של "עקרות בית נואשות", כל היסודות שאיפיינו את אופרת הסבון הזאת לשעת לילה, שצ'רי ביסס על אמירותיה הנואשות של אמו. זהו פרק שסוגר מעגל ומתאר את הצפוי לכל אחת מעקרות הבית - לינט (פליסיטי האפמן), גבי (אווה לונגוריה), ברי (מרשה קרוס) וסוזן (טרי האצ'ר). הוא חוזר גם לעקרת בית שנראתה רק לעתים רחוקות, בפלשבקים, אך מסיפורה הטראגי צמחה הסדרה: מרי אליס יאנג (ברנדה סטרונג). קולה, שפתח את הסדרה, הוא שמסיים אותה, רומז לנו כך כי אף שהסדרה מסתיימת המסתורין עודנו קיים.

אבל לא רק מסתורין יש שם, אלא גם סנטימנטליות, הנימה שבה בחר צ'רי לסיים את הסדרה. "תן לי לספר לך משהו על השכונה שלנו", אומרת קארן מקלאסקי (קתרין ג'וסטן), שמעולם לא השתייכה ממש לקליקה של "עקרות הבית". "היא לא רק כמה בתים שניצבים זה לצד זה. זו קהילה, חיים מחוברים, אנשים שאכפת להם זה מזה. אני יודעת שזה נשמע דביק, אבל זה נכון. האנשים שחייתי לצדם הם המשפחה שלי", היא שולחת ברכת פרידה נרגשת לקרוביה הרחוקים שמעבר למסך.

"עקרות בית נואשות". יס דרמה, 21:15

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ