מורן שריר
מורן שריר

לתוכנית קוראים "קותי בחדר האחות". המגיש קותי סבג, זוכה "האח הגדול", יושב באולפן שאמור לחקות באופן חסכוני את "חדר האח הגדול". מגישת המשנה שלו רק נשמעת ולא נראית - בדיוק כמו דמותו של "האח הגדול" מאותה תוכנית שבה התפרסם סבג. האורחת אתמול היתה אלין לוי שהשתתפה בעונה השנייה של "האח הגדול". השלושה דיברו על "האח הגדול": איזו מין חוויה זו, האם הם שומרים על קשר עם המתמודדים האחרים בתוכנית וכו' וכו'.

אנחנו עשויים לזלזל בעניין הרב שמחוללת עדיין אותה תוכנית ריאליטי שבכלל לא משודרת עכשיו, אבל בערוץ 24 זה לא נושא לבדיחות. ביקום של 24, "האח הגדול" הוא עולם ומלואו, גם כשהוא בפגרה, הוא נמצא עמוק בתוך כל אחד מאתנו. בערוץ המוזיקה הישראלי, "האח הגדול" הוא כוח עצום שאין לפקפק בו, שני רק לבורא עולם שגם הוא נוכח חזק מאוד בשידורי הערוץ - למשל בתוכניות של אייל גולן, ירון אילן ובמלות השירים כמו "מי שמאמין לא מפחד" ו"הכל זה מלמעלה" שמשודרים. האגנוסטיות לא תפסה בערוץ 24. שם מאמינים באופן מוחלט ובלי לשאול שאלות. קודם כל בקדוש ברוך הוא ואחר כך ב"אח הגדול". האל הטוב ברא את "האח הגדול" ו"האח הגדול" ברא את ערוץ 24 ואת קותי סבג.

סבג, עד לאחרונה אלמוני, נראה נינוח כמגיש טלוויזיה. הוא מדבר חופשי, מתעצבן כשצריך, מתפדח, מסתלבט ומתנהג כאילו הוא בסלון הבית הפרטי שלו. זה לא כל כך מפתיע. בן אדם שגר במשך שלושה חודשים באולפן טלוויזיה מול מצלמות, אמור להרגיש בבית כשהוא נכנס לאולפן. פעם אנשים היו מתלבשים יפה כדי להופיע בטלוויזיה - הם היו יושבים בגב זקוף וישבן מכווץ ומקפידים על עברית צחה. היתה תחושה שצריך לחנך את העם. לא זה המצב בערוץ 24 ובטח לא בתוכנית של סבג. המגיש לובש חולצת טי דהויה ומקפץ כמו ילד נטול ריטלין באבחון אצל היועצת. לידו מונחת צלחת עם במבה וכוס מיץ פטל. לפעמים הוא זולל בשידור.

בתחילת התוכנית הצטרפו אליו ירון אילן ואתי לוי, שהופיעו בתוכנית שלפני. ככה זה בערוץ 24 - שכנים קופצים לבקר, יושבים, מדברים וממשיכים הלאה. כמו בחיים. למרות שהאולפן אמור להיות קריר, נראה כאילו חם לקותי והאורחים שלו. חם להם כמו לנו. ערוץ 24 זו תוכנית המציאות האמיתית, היא אמיתית הרבה יותר מ"האח הגדול" המהוקצע והמושקע שכולל משימות שאיש מאתנו לא עושה ביום יום. ערוץ 24 לא מראה לעם איך להתנהג - הוא מראה את העם, ובאופן אירוני, הוא מקדש תוכנית "מציאות" שאין שום קשר בינה לבין המציאות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ