נדחתה ההצעה להמיר את חובות ערוץ 10 בהשקעה בהפקות מסוגה עילית

אמילי גרינצווייג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמילי גרינצווייג

ועדת השרים לחקיקה דחתה אתמול ברוב מוחץ את הצעת החוק שלפיה יומרו החובות הכספיים של זכייניות הטלוויזיה המסחרית להשקעה בתוכן מסוגה עילית. הצעת החוק, שהגיש ח"כ נחמן שי (קדימה), נועדה בעיקר לאפשר את המשך קיומו של ערוץ 10, שמצוי בחוב של כ-45 מיליון שקלים בגין תמלוגים ודמי זיכיון. שרי המשפטים והאוצר, כמו מרבית השרים בוועדה, התנגדו להצעה. שר התקשורת, משה כחלון, נעדר מההצבעה.

הרשות השנייה הודיעה לפני כמה חודשים שהיא אמנם מאריכה את הזיכיון של ערוץ 10 עד סוף השנה הנוכחית, אבל לא יהיה אפשר להעניק לו רישיון עד שיוסדרו חובותיו. מאז, מסבירים בהנהלת ערוץ 10, כי ללא פריסת החובות או המרתם כמפורט בהצעת החוק צפוי הערוץ להיסגר.

כמו כן, לדברי גורמים בערוץ, משקיעים המתעניינים בכניסה לערוץ מתנים זאת בהמרת חובותיו.

מרוויחה נוספת מהצעת החוק היתה עשויה להיות זכיינית ערוץ 2, רשת, שגם היא לא שילמה את חובותיה בגין תמלוגים ודמי זיכיון בסך 23 מיליון שקלים. ח"כ שי אמר אתמול, לאחר ההצבעה, כי הוא מאוכזב מכך "שממשלת ישראל לא נלחמת על הפלורליזם באמצעי התקשורת השונים ואף מנסה להביס אותו". הוא הוסיף כי "אמשיך להילחם בעבור הנושא בדרכים אחרות".

מערוץ 10 נמסר בתגובה להפלת החוק כי "הערוץ על מאות עובדיו, ובשם אלפי המשפחות המתפרנסות משוק הטלוויזיה המסחרית, מעודד מהניסיונות החוזרים ונשנים של חברי הכנסת לשמר את התחרות והפלורליזם".

בערוץ הוסיפו: "אנחנו קוראים לממשלה לפעול כדי להסדיר כשל שוק שהתגלע סביב תשלומי עבר של דמי זיכיון ותמלוגים, ולגבש פתרון ראוי שיהיה מקובל על כל הגורמים המקצועיים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ