קשה שלא להזיל דמעה

הפרק האחרון בהחלט של "האוס", שישודר הערב בהוט3, נקרא "כולם מתים", כמשחק מלים על הפרק הראשון של הסדרה, שעלתה ב-2004, שנקרא "כולם משקרים"

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רותה קופפר

הפרק האחרון בהחלט של "האוס", שישודר הערב בהוט3, נקרא "כולם מתים", כמשחק מלים על הפרק הראשון של הסדרה, שעלתה לפני שמונה עונות ב-2004, שנקרא "כולם משקרים". את הפרק כתב יוצר הסדרה המרתקת והחכמה, דייוויד שור.

למסיבת הסיום הזאת, שיש הטוענים כי מתרחשת באיחור של עונה או שתיים, הוזמנו לא רק החברים הקרובים - עומאר אפס, ג'סי ספנסר ורוברט שון לנארד - אלא גם שחקנים רבים מעונות קודמות של הסדרה, שכבר התרחקו מבית החולים בניו ג'רזי. ג'ניפר מוריסון ("עד עצם היום הזה") חוזרת כד"ר קמרון, קאל פן ("סופרמן חוזר") מגיע כד"ר קוטנר, וכך גם אמבר טמבלין ("ג'ואן מארקדיה"), אנדרה בראואר ("רצח מאדום לשחור" ו"גברים בגיל הזה") וסיל וורד ("סי-אס-איי: ניו יורק"), שהיתה אשתו הראשונה של גיבור הסדרה, גרגורי האוס (יו לורי הנהדר).

הפרק מתחיל כאשר האוס - בעוד יום שגרתי לכאורה כרופא, בלש-חוקר ומיזנטרופ - מזהה שהפגוע מתאונת הדרכים מסתיר ממנו משהו (ע"ע "כולם משקרים") וחושף תופעה פיסית מוזרה שרק הוא יודע את ההסבר המיידי לה - שטפי דם סביב הטבור. צוותו המום מכך שהוא קיבל עליו טיפול בחולה. "וילסון גוסס, קצין המבחן שלך בדרכו לכאן, איך ייתכן שאתה במצב רוח טוב?" הוא נשאל. התשובה שלו האוסית טיפוסית: "מה, לא ראית את ‘ללכת שבי אחריו'? קארפה דיאם, תפוס את היום".

"האוס". איך ייתכן שאתה במצב רוח טוב?

היעלמותו בתחילת הפרק של הרופא הנרגן, בלש לענייני מחלות ואדם מסוכסך בעצמו, דמות שאותה לורי הצליח לטעון בכל כך הרבה חן וקסם אישי (ושזיכתה אותו בכתרים למכביר, בין היתר כדמות המדוברת ביותר בפייסבוק) מסמנת את היעדרותו הקרובה מחיי הצופים. פרידה זו, של סדרה שגדולתה מאחוריה והוכתרה בעבר כסדרה הנצפית ביותר בעולם, היתה ידועה מראש; זה זמן רב שנאמר לצופים כמה מעט זמן נותר לה לחיות. ובכל זאת, כשזה קורה, קשה שלא להזיל דמעה.

"האוס". הוט3, 22:37

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ